Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:43 am


You are not connected. Please login or register

Agjerimi dhe SHpat Kasapi

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Agjerimi dhe SHpat Kasapi prej Thu Sep 18, 2008 9:26 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator

Pėrveē agjėrimit Shpati ėshtė i detyruar qė tė heqė dorė edhe nga gjėra tė tjera nė jetė me qėllim qė tė mbetet i devotshėm. Kėngėtari i shumėpėlqyer nga Maqedonia njihet si njėri nga yjet i cili mė sė shumti i ndjek rregullat e fesė islame.

Shpat Kasapi njihet si njė besimtar i devotshėm, i cili sidomos gjatė kėtij muaji tė madhėrishėm tė Ramazanit shkon edhe nė xhami pėr tė bėrė lutjet e tij. “Unė agjėroj thuajse ēdo vit, dhe kjo ėshtė njė nga sakrificat mė tė thjeshta pėr mua. Pėrpiqem tė jem sa mė i devotshėm nė besimin tim, duke mos konsumuar alkool edhe duhan.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi