Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:27 am


You are not connected. Please login or register

Brown: Britania, mbeshtetje Kosoves

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Brown: Britania, mbeshtetje Kosoves prej Fri Nov 21, 2008 1:02 am

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Kreret e Kosoves, presidenti Sejdiu dhe kryeministri Thaci ndodhen ne Londer me ftese te kryeministrit britanik Gordon Brown.

Ne takimin e zhvilluar me kete te fundit eshte diskutuar edhe kriza me vendosjen e misionit te EULEX, ku Brown kerkoi angazhimin e shqiptareve ne bisedime me zyrtaret e Bashkimit Europian per gjetjen e nje zgjidhjeje.

“Gjate takimit kryeministri Brown shprehu vendosmerine e Britanise per te ndihmuar Kosoven, si dhe kerkoi qe kosovaret te perfshihen ne bisedime me BE per te zgjidhur problemin e EULEX”, ka deklaruar nje zedhenes i “Downing Street”.

Kreret kosovare paten gjithashtu takime ne Parlamentin britanik. Presidenti Sejdiu perfitoi nga rasti per te falenderuar mbretereshen Elisabeth II, si dhe kryeministrat Tony Blair dhe Gordon Brown per ndihmen “e pakursyer” ndaj Kosoves.

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi