Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:26 am


You are not connected. Please login or register

Greqia pezullon zgjerimin e aktivitetit bankar

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Greqia pezullon zgjerimin e aktivitetit bankar prej Fri Nov 21, 2008 1:03 am

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Greqia pezullon zgjerimin e aktivitetit bankar
Kriza dhe risku nga zgjerimi i aktivitetit bankar ka bere qe Ministria e Financave te Greqise te pezulloje zgjerimin e ketij aktiviteti ne rajonin e Ballkanit.

Lajmi behet i ditur nga Ministria greke e Ekonomise dhe nuk eshte pergenjeshtruar nga asnje banke. Sipas burimit, pezullimi eshte i nevojshem per shkak te rrezikut te larte qe ekziston ne vendet ballkanase.

Per kete arsye ne te 800 deget qe bankat greke kane ne Ballkan eshte urdheruar forcimi i rregullave per kreditimet e reja.

Megjithate, pavaresisht pezullimit, deget e bankave greke po gjejne menyra per te derguar para kesh.

Nderkohe, pervec Greqise vende te tjera te rrezikuara jane Turqia dhe Bullgaria, nderkohe qe Shqiperia dhe Maqedonia klasifikohen si vende me te sigurta.

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi