Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:34 am


You are not connected. Please login or register

Prokuroria e Krimeve tė Rėnda "rrethon" Lazaratin

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Prokuroria e Krimeve tė Rėnda
Lazarati, fshati mė problematik nė Shqipėri pėr sa i pėrket kultivimit tė hashashit, vihet nė shtetrrethim.

Prokuroria e Krimeve tė Rėnda urdhėron policinė lokale qė tė mbajė nėn vėzhgim tė gjithė personat qė dyshohet se kultivojnė dhe trafikojnė lėndė narkotike drejt Greqisė.

Pas arrestimit tė Klodian Bashės, me 108 kilogram hashash, disa ditė mė parė, nė qytetin e Gjirokastrės, policia lokale ka bllokuar tė gjitha shtigjet e fshatit, madje ka vendosur patrulla policie nė ēdo rrugė dalėse.

Qėllimi ėshtė ndalimi i trafikut tė drogės, pasi ka tė dhėna se disa familje nė fshat kanė korrur tė mbjellat dhe lėnda e parė ėshtė gati pėr nė treg. Pas arrestimit tė elementėve tė parė kriminalė, policia e Gjirokastrės ngriti akuzėn e trafikut ndėrkombėtar tė lėndėve narkotike, vepėr penale qė ėshtė nė kompetencėn e Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda nė Tiranė.

Ajo ka nisur njė hetim tė gjithanshėm pėr elementėt me precedentė kriminale qė dyshohet se kalojnė drogėn nga qyteti i gurtė nė drejtim tė Greqisė. Burime nga Prokuroria e Krimeve tė Rėnda thanė se kanė urdhėruar pėrgjime dhe vėzhgime tė elementėve kriminalė, pasi dyshohet se njė grup i strukturuar kriminal vepron nė fshatin rebel.

Njė pjesė e elementėve kriminalė janė evidentuar dhe nė ditėt nė vijim do tė pėrgatiten fletė-arrestet.

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi