Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:22 am


You are not connected. Please login or register

Energjia

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Energjia prej Sun Nov 23, 2008 3:24 am

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Ne shqiperi energjia elektrike iken e vjen kur ti teket dikujt drejtor apo kushdoqoft.
A nuk mendoni se shqiptaret perpara ketij fakti flene gjum?
A nuk mendoni se duhet bere diēka per te zgjidhur kete problem?

Un personalish mendoj se mund te zgjidhet!

http://Shqiperia.co.nr

2default Re: Energjia prej Sun Nov 23, 2008 11:31 pm

bledikorcari


user i ri
user i ri
si mund te zgjidhet morfine?
Na thuaj nje zgjidhje per kapacitetin e shqiperise,per shtetin me te varfer ne europe.
Nqs ska shira apo debore ska gje ne vije se varemi nga hidrocentralet.

3default Re: Energjia prej Mon Nov 24, 2008 12:34 am

Closed

avatar
user i ri
user i ri
Edhe un njesoj si morphine mendoj se ka zgjidhje dhe ato jan inportet

4default Re: Energjia prej Mon Nov 24, 2008 1:05 am

X

avatar
WebMaster
WebMaster
bledikorcari shkruajti:si mund te zgjidhet morfine?
Na thuaj nje zgjidhje per kapacitetin e shqiperise,per shtetin me te varfer ne europe.
Nqs ska shira apo debore ska gje ne vije se varemi nga hidrocentralet.

Bledo te inportohet lale mir e tha dhe parafolesi pse per ca i pagujm taksat ne? Ai thot paguaj qe ta kesh ne po pagujm dhe spo kemi gjo!!

http://Shqiperia.co.nr

5default Re: Energjia prej Thu Nov 27, 2008 1:24 pm

bledikorcari


user i ri
user i ri
morfine kur flet per importim mos haro se flet per shtetin me te varfer ne europe si dhe nje nga shtetet me te koruptuara ne bote.
Se shikon cpo behet ne shqiperi?nje rruge te sakte vendosem te bejme dhe deri tani jane vjedhur 1/2 e lekeve.me naften dhe benzinen se shikoni cbehet?ne tere boten ka rene cmimi ne shqiperi jo.ketu ne greqi i hedh benzine me 0.79 cent,ne shqiperi me 1.cfare thoni?ne import korenti do ti japin dermen ne vjedhje.
Pastaj mos haroni se importin e korendit do ta bejne me euro por per ta shitur tek ne do ta shesin me lek dhe kjo eshte ne dizavantazh te popullit.
Egzistojne mundesi te tjera ne shqiperi persa i perket kesaj ceshtje por me keta pusht-etare qe kemi nuk shikoj drite ne tynel dhe per disa dekada te tjera Sad

6default Re: Energjia prej Fri Nov 28, 2008 9:01 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
bledikorcari shkruajti:morfine kur flet per importim mos haro se flet per shtetin me te varfer ne europe si dhe nje nga shtetet me te koruptuara ne bote.
Se shikon cpo behet ne shqiperi?nje rruge te sakte vendosem te bejme dhe deri tani jane vjedhur 1/2 e lekeve.me naften dhe benzinen se shikoni cbehet?ne tere boten ka rene cmimi ne shqiperi jo.ketu ne greqi i hedh benzine me 0.79 cent,ne shqiperi me 1.cfare thoni?ne import korenti do ti japin dermen ne vjedhje.
Pastaj mos haroni se importin e korendit do ta bejne me euro por per ta shitur tek ne do ta shesin me lek dhe kjo eshte ne dizavantazh te popullit.
Egzistojne mundesi te tjera ne shqiperi persa i perket kesaj ceshtje por me keta pusht-etare qe kemi nuk shikoj drite ne tynel dhe per disa dekada te tjera Sad

Po eshte normale qe ti nuk shef drit ne tynel se kur nuk shef shteti ske si shef ti e un + qe ska korent Razz

http://Shqiperia.co.nr

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi