Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:36 am


You are not connected. Please login or register

Reshjet e debores bllokojne veriun

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Reshjet e debores bllokojne veriun prej Mon Nov 24, 2008 12:40 am

Closed

avatar
user i ri
user i ri
Reshjet e debores dhe renia e temepraturave ne vend kane shkaktuar probleme ne bllokimin e disa komunave dhe rrugeve kryesisht ne veri te vendit.

Sipas korespondentit tone ne Kukes, jane te bllokuar rreth 25 mije banore ne komuna te thella malore si Shishtavec, Zapot, Arni e Kalif. Nderkohe qe edhe zona te thella malore ne Puke jane te bllokuara.

Sipas drejtorit te Emergjencave Civile, Alfred Olli rruget nacionale sot jane te kalueshme por me zinxhir per shkak te ngricave.

Gjate dites se sotme temperaturat kane pesuar nje renie tjeter deri ne -4 grade celsius, por reshjet e debores do te jene te dobeta ne lartesi mbi 800 meter.

Olli spiegon se jane marre masat per te hedhur skorie neper rruge per t’i bere ato te kalueshme dhe pa probleme.

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi