Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:28 am


You are not connected. Please login or register

Topi: KQZ te dale mbi partite

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Topi: KQZ te dale mbi partite prej Sat May 21, 2011 11:14 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
21/05/2011 12:35

Presidenti i Republikės Bamir Topi kėrkoi nga liderėt politikė shqiptarė qė tė mos krijojnė tension, por t'i kthehen ndėrgjegjegjjes civile, duke vepruar sipas Kushtetutės dhe ligjit.
Pas njė takimi pėr mė shumė se njė orė nė Presidencė me ambasadorėt Arvizu, Sequi dhe Wollfarth, kreu i vendit nė njė deklaratė pėr mediat theksoi se ligji ėshtė i detyrueshėm tė respektohet nga tė cilido, pa paragjykuar askėnd.

"Njerėzit t'i drejtohen ligjit dhe vetėm ligjit. I bėjmė thirrje tė gjithėve qė tė japin mesazhe pėr qetėsi, t'i largohen cdo momenti tensioni", tha Topi, duke bėrė me dije, se nė qendėr tė takimit me diplomatėt e akredituar nė vendin tonė, ka qenė situata post zgjedhore dhe zhvillimet e fundit nė Tiranė.

"Shtyrja e vizitės sė presidentit tė KE-sė Barroso nuk ėshtė njė shenjė e mirė, sepse kėshtu vonohet axhenda evropiane. Nė Europė nuk shkojmė pėr disa politikanė, por pėr tė gjithė popullin shqiptar. Jam i bindur qė ky proces do tė pėrfundojė nė qetėsi tė plotė", tha Topi.

Kreu i vendit theksoi se detyrimi pėr pėrfundimin me sukses tė procesit zgjedhor, nuk ėshtė njė detyrim thjesht partiak, por ėshtė ligjor dhe moral para tė gjithė qytetarėve qė e kanė shprehur vullnetin e tyre.

Burimi: Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi