Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:35 am


You are not connected. Please login or register

Berisha: Pėrgatitje pėr sezonin turistik

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Berisha: Pėrgatitje pėr sezonin turistik prej Sun May 22, 2011 6:22 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
22/05/2011 13:10


Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, nė njė dalje pėr mediat theksoi se Shqipėria po e pret sezonin turistik si destinacioni kryesor nė planet.

“Shqipėria ka hyrė nė sezonin turistik dhe fluksi i turistėve po vjen nė rritje. Nė muajin prill qeveritė vendore dhe ajo qendrore kanė qenė tė angazhuara nė fushatė elektorale, por ėshtė punuar me njė plan masash pėr parapėrgatitjen pėr kėtė sezon. U bėj thirrje qytetarėve shqiptarė, qeveritarėve vendorė dhe pėrfaqėsuesve tė qeverisė qendrore tė ndjekin me angazhim tė plotė finalizimin e pėrgatitjeve pėr sezonin turistik mė tė suksesshėm nė historinė e vendit”, u shpreh Berisha.

“Jemi vlerėsuar nga agjensitė mė prestigjioze tė botės si destinacioni kryesor turistik i planetit. Shqiptarėt kanė meritė pėr ngjitjen nė kėto nivele tė Shqipėrisė turistike. Ky sukses i madh, i paimagjinueshėm 5-6 vjet mė parė, ka qenė meritė e mikpritjes shqiptare”, shtoi kryeministri i vendit.

Mė pas, Berisha u bėri thirrje tė gjithė qytetarėve shqiptarė tė mbajnė pastėr mjedisin: “U bėj thirrje tė gjithėve qė tė bėjnė gjithēka pėr tė mbajtur njė mjedis tė pastėr. Ėshtė rast i mirė pėr tė krijuar pėrshtypje pozitive pėr vendin tonė. Sė shpejti inaugurohen impiantet e pėrpunimit tė ujrave tė zeza, por asgjė nuk zėvendėson kujdesin e qytetarit pėr njė ambjent mė tė pastėr pėr vete dhe pėr turistėt qė kalojnė pushimet nė vendin tonė.”

Kryeministri dhe njėkohėsisht kreu i Partisė Demokratike nuk preferoi tė komentonte gjatė aktualitetin politik tė vendit.

“Shpreh mirėnjohjen ndaj tė gjithė stafit tė KQZ-sė, pėrfaqėsuesve tė forcave politike dhe efektivave tė Policisė sė Shtetit. Sot preferoj qė tema e konferencės tė mbetet turizmi. Gjithsesi, situata nė vend nuk ndikon aspak nė turizmin e Shqipėrisė. Protestat janė dėshmi e njė demokracie qė funksionon”, pėrfundoi Berisha.


Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi