Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:40 am


You are not connected. Please login or register

F1, Vettel dominon edhe nė Spanjė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default F1, Vettel dominon edhe nė Spanjė prej Sun May 22, 2011 6:23 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
22/05/2011 16:00


Sebastian Vettel me Red Bull dominoi garėn pėr Cmimin e Madh tė Spanjės duke u rėnditur sėrish i pari.

Nė Barcelonė, piloti gjerman la pas Lewis Hamilton me McLaren nė vendin e dytė, i ndjekur nga shoku i tij i skuadrės, Jenson Button.

Weber dhe Alonso kompletojnė 5 vendet e para tė klasifikimit, ndėrkohė qė vendi i gjashtė shkoi pėr Michael Schumacher.

Pas kėsaj gare Vettel thellon diferencėn me ndjekėsit nė klasifikimin pėr pilotė duke shkuar nė 118 pikė. Pas tij renditet Lewis Hamilton me 77 dhe Mark Weber me 67.

Formula 1 rikthehet javėn e ardhshme me garėn pėr Cmimin e Madh tė Monakos.

Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi