Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Sun Jun 24, 2018 5:26 pm


You are not connected. Please login or register

Italia: Kujdes nė Shqipėri

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Italia: Kujdes nė Shqipėri prej Sun May 22, 2011 6:24 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
22/05/2011 12:10


Ministria italiane e Punėve tė Jashtme nėpėrmjet faqes zyrtare tė njėsisė sė krizės qė kujdeset pėr italianėt nė udhėtim jashtė vendit dhe pėr ata qė bėhen gati tė udhėtojnė, ditėt e fundit e fut edhe Shqipėrinė nė listėn e vendeve me probleme.


Ftohen italianėt qė ndodhen atje ose qė do tė shkojnė sė shpejti qė tė informohen sa mė shpesh, tė marrin tė gjitha masat e nevojshme dhe tė shmangin vendet ku ka grumbullime. Njoftimet e pėrditshme pėr gjendjen e kohėve tė fundit nė Shqipėri, ku pėrmenden bllokimet e akseve rrugore dhe protestat, shoqėrohen nga ato tė rreth 20 vendeve te tjera ku po kalohen gjendje krize si Libia, Tunizia apo Sierra Leone.

E si pėr ironi te fatit, pėrpara pak ditesh e pėrditshmja e madhe La Repubblica, nė rubrikėn e saj tė udhėtimeve shkruante: “Nėse nė mendjet tuaja ky vend ende ngjall kujtimin e anijeve tė ngarkuara me refugjatė dhe luftėn nė Ballkan, duhet tė ndėrroni ide”.

Gazeta kėshillonte Shqipėrinė si njė vend ku kėtė verė mund tė kalohen pushime tė kėndshme duke shpenzuar relativisht pak. Kėshillė qė bie ndesh me qėndrimin e Romės zyrtare.

Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi