Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:34 am


You are not connected. Please login or register

Nisin hetimet pėr Ristanin

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Nisin hetimet pėr Ristanin prej Tue May 24, 2011 10:55 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster

Nisin hetimet pėr Ristanin
24/05/2011 15:15

Nisin hetimet pėr Ristanin
Gjashte ditė pasi Partia Socialiste kallėzoi penalisht nė Prokurorinė e Tiranės kryetarin e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, si dhe anėtarėt Klement Zguri, Vera Shtjefni dhe Hysen Osmanaj,Prokuroria e Tiranės cel hetimet per procedure.

Ceshtja e hetimeve mesohet zyrtarisht se i ka rene zevendes prokurorit Genci Qano. Por burimet e prokurorise thane se organi i akuzes nuk mund te kontrolloje apo te hetoje aktualisht mbi veprimet e KQZ-se, pasi kete tager e ka vetem Kolegji Zgjedhor i atashuar prane Gjykates se Apelit, Tirane.

Kreu i KQZ-sė se bashku me tre anetaret e tjere jane kallzuar per ndjekje penale nga PS per kryerjen e veprave penale te shperdorimit te detyres dhe falsifikimit te dokumentave, si dhe rezultateve te zgjedhjeve te parashikuara nga kodi penbal ne nenet 248 , 326 dhe 25.

Ne kete padi te depozituar nga sekretari i Ceshtjeve Ligjore ne PS zoti Fatmir Xhafa, prokurorise i kerkohet gjithashtu edhe ekspertim toksikologjik dhe vleresim te gjendjes psikike per kryetarin e KQZ-sė, Arben Ristani sipas neneve 179 dhe 182.

Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi