Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:36 am


You are not connected. Please login or register

Basha: Pres edhe Kolegjin

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Basha: Pres edhe Kolegjin prej Tue May 24, 2011 10:59 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster

Basha: Pres edhe Kolegjin
24/05/2011 15:50

Basha: Pres edhe Kolegjin
I shpallur fitues, pas njė mbledhjeje tė gjatė maratonė mbrėmjen e djeshme nė KQZ, Lulzim Basha ka dalė nė njė konferencė shtypi, i qeshur, por jo euforik.(UPDATE)

Deklarata e zotit Basha ishte nė sinkron tė plotė, me ato qė kryeministri Sali Berisha tha mesditėn e djeshme, nė mbledhjen e grupit parlametar, ku anoncoi fitoren e kandidatit demokrat.

"Tashmė duket qartė se ka shumė entuziasėm dhe unė jam brenda kėsaj atmosfere. 81 qytetarė mė shumė votuan pėr mua dhe kėtė e tregoi rezultati i KQZ-sė. Unė do tė pres deri nė pėrfundimin e procesit, qė duhet tė vazhdojė nė pėrputhje me ligjin dhe me besim tė plotė te institucionet dhe shteti ligjor. Pasi tė jenė shqyrtuar tė gjitha kėrkesat, nga tė gjithė palėt do tė kryhet certifikimi pėrfundimtar i rezultatit. Mė pas ne tė gjithė duhet tė bashkohemi pėr ta cuar Tiranėn shumė pėrpara, ashtu sic ajo e meriton", tha Basha.

Numėrimin e cdo vote, zoti Basha e ka cilėsuar, si njė fitore tė demokracisė, pasi sipas tij kjo pėrmbushi atė qė mishėrohet nė Kushtetutėn e Republikės sė Shqipėrisė dhe atė Europiane tė Drejtave tė Njeriut.

"Cdo votė ėshtė numėruar dhe ėshtė dėgjuar zėri i cdo qytetari. Kjo ėshtė njė fitore e demokracisė, ėshtė njė fitore e vėrtetė. Dua tė falenderoj tė gjithė qytetarėt qė votuan nė kėto zgjedhje. Ju i dhatė zėrin tuaj kėtij procesi", tha Basha.

Top Channel

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi