Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Sun Jun 24, 2018 5:26 pm


You are not connected. Please login or register

Alonso: Nuk do tė ketė tripletė pėr Vettel

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Alonso: Nuk do tė ketė tripletė pėr Vettel prej Tue Oct 11, 2011 12:38 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster

Njė ditė pasi Sebastian Vettel fitoi titullin e dytė kampion bote nė Formula 1, piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, lėshon sfidėn pėr nė sezonin e ardhshėm.

”Nuk ndiej asgjė tė veēantė, pasi titulli pėr Vettel ishte diēka qė pritej prej kohėsh. Tani mbetet tė shohim se kush do tė jetė kampioni i trefishtė mė i ri i historisė midis meje dhe tij. Le tė shohim, por unė do tė vija bast pėr veten”, u shpreh spanjolli nė njė intervistė tė dhėnė pėr tė pėrditshmen iberike “Marca”.

Pavarėsisht rivalitetit tė ndezur, Alonso nuk e neglizhon mirėsjelljen. Ai ishte i pari qė e uroi brenda nė pistė dhe gjithashtu nuk harroi tė thonte fjalė tė zgjedhura pėr gjermanin edhe gjatė konferencės pėr shtyp qė pasoi garėn e sė dielės, tė zhvilluar nė Japoni.

”Ėshtė e pamohueshme qė Vettel ka bėrė njė kampionat tė mrekullueshėm dhe qė e ka merituar plotėsisht kėtė titull kampion”, theksoi Alonso. Nė tė njėjtėn linjė edhe piloti i McLaren, Button. “Pėr mua ėshtė e ēuditshme ndjesia qė kam, pasi jam i trishtuar edhe pse fitova garėn. Megjithatė, Vettel kishte kohė qė e meritonte kėtė titull”, fjalėt e anglezit.

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi