Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:20 am


You are not connected. Please login or register

Foto fakte

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 2]

26default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:21 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Hėna e parė nga Parisi,
mė 21 dhjetor. Nė fakt,
pamja nuk ka tė bėjė aq
me anėn romantike dhe
astronomike tė satelitit
tonė tė vetėm, se sa me
njė fakt interesant e
tėrėsisht njerėzor. Sipas
njė studimi tė bėrė sė
fundmi, ēmimi i tokės
hėnore pėr ata qė kanė
filluar tė bėjnė blerje
ėshtė rritur me 40% qė
nga fillimi i vitit.
Shkaku: kriza e
pasurive tė paluajtshme
qė tronditi Shtetet e
Bashkuara


http://www.slubnight.ucoz.com

27default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:23 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Kjo qė shihet nė kėtė
foto ngjason me kullėn
“Eifel” nė Paris,
por nuk ėshtė ajo. Tė
mėsuar tė falsifikojnė
gjithēka tjetėr, kinezėt
kanė “falsifikuar”
kėshtu edhe kullėn mė tė
famshme tė botės. Dhe
jo vetėm kaq, e kanė
ndriēuar mrekullisht
mirė, nė prag tė
Krishtlindjeve


http://www.slubnight.ucoz.com

28default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:23 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Ndėrsa nė gjithė
hemisferėn veriore
Krishtlindjet
dhe festat e fundvitit
shkojnė paralelisht
me
stinėn e ftohtė, nė
jug tė planetit
festohet nė temperatura
tė larta.
Ky ēift, nė plazhet
e Australisė, ndėrsa
pushon buzėdetit
nė mesin e
verės, nuk harron
tė veshė, veē
kostumit tė banjos,
edhe kapelen
e babagjyshit tė
Krishtlindjeve


http://www.slubnight.ucoz.com

29default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:24 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Manila, Filipine.
Forcat e rendit,
nė gatishmėri,
teksa zhvillohet
njė manifestim
nė pėrkujtim tė
pėrvjetorit tė
largimit tė ishdiktatorit,
Markos. Demonstruesit
janė
ngritur njėherazi
edhe kundėr
Presidentes
aktuale, Arrojo,
qė ėshtė
shndėrruar nė
simbol tė korrupsionit
dhe
qeverisjes sė
keqe nė vend


http://www.slubnight.ucoz.com

30default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:25 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri

http://www.slubnight.ucoz.com

31default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:25 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri


Forma dhe
ngjyra tė
mrekullueshme.
Kjo ėshtė
ekspozita e
njė britaniku
e sapohapur

Edinburg,
ku artisti u
thur himne
bukurive tė
natyrės

http://www.slubnight.ucoz.com

32default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:26 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Nė jo pak restorante
kineze pjatat e vetme qė
serviren janė ato tė
luleve. Ka shumė receta
pėr gatimin e gjellėve
me petalet e
krizantemave, luleve tė
qershive, orkideve apo
luleve tė tjera.
Nė prag tė Lojėrave
Olimpike, pronarėt e
kėtyre restoranteve po
pėrgatisin surpriza
tė reja


http://www.slubnight.ucoz.com

33default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:27 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Njė grua indigjene mban nė
krah fėmijėn e saj, ndėrsa
pėrpiqet tė mbrojė tokėn ku
jeton prej kohėsh, sė bashku
me njė komunitet prej 200
personash. Njė skuadėr
policėsh tė armatosur
kanė mėsymur lagjen e
vogėl pėr tė nxjerrė jashtė
banorėt e njė zone tė thellė
nė Amazonė nga njė pronė
private. Ata nuk kanė ku
tė shkojnė, ndaj e kanė
mbrojtur strehėn e tyre me
ēka kanė mundur


http://www.slubnight.ucoz.com

34default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:30 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Kėto gra tė reja janė
pjesė e kontingjentit
rezervė tė policisė
sė Bagdadit. Nė kėtė
foto ndodhen nė njė
moment stėrvitor nė
oborrin e godinės.
Pjesė e stėrvitjes sė
tyre, pėrveē pėrgatitjes
fizike, ėshtė edhe
ajo e pastrimit dhe e
kontrollit tė armėve


http://www.slubnight.ucoz.com

35default Re: Foto fakte prej Thu Mar 20, 2008 3:30 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Festa e
Shėn Patrikut,
mbrojtėsit tė
irlandezėve,
ėshtė njė nga
mė tė festuarat
nė botė,
edhe pėr faktin
se irlandezėt
janė tė
pėrhapur nė tė
katėr anėt e
planetit. Kjo
ėshtė njė foto
nga festimet
nė Bukuresht


http://www.slubnight.ucoz.com

36default Re: Foto fakte prej Fri Mar 21, 2008 2:41 am

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Ky ēift anglez ka
zgjedhur njė
mėnyrė tė ēuditshme
pėr ta kaluar
ngrohtė dimrin.
Pulovrat qė
mbajnė veshur
janė punuar me
qimet e qenve tė
tyre. Ideja lindi
pasi veterineri ku
shkonin pėr tė
vaksinuar kafshėt
e tyre u tregoi
kėtė sekret. Sot
qė qentė e tyre
kanė ngordhur,
ata i ruajnė jo
vetėm si kujtim,
por edhe si bluza
tė ngrohta leshi


http://www.slubnight.ucoz.com

37default Re: Foto fakte prej Fri Mar 21, 2008 5:49 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Ky djalosh
afgan pėrpiqet
tė fitojė mė
shumė, teksa
tregton automatikė
lodėr,
gjatė festimeve
tė vitit tė ri nė
Kabul. Dje, nė
vend, u festua
Viti i Ri afgan,
sipas kalendarit
persian,
qė nis me
ditėn e
ekuinoksit
veror


http://www.slubnight.ucoz.com

38default Re: Foto fakte prej Sat Mar 22, 2008 5:31 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Dje, tė gjithė tė
krishterėt kudo nė
botė kanė pėrkujtuar
kryqėzimin e Jezu
Krishtit dhe “tė premten
e mirė”. Disa tė
devotshėm, duke ndjekur
linjėn e mundimeve tė
birit tė Zotit, nuk kanė
mėnuar tė provojnė nė
duart e tyre tė ēarat
therėse tė gozhdėve nė
kryqėzim


http://www.slubnight.ucoz.com

39default Re: Foto fakte prej Sun Mar 23, 2008 9:05 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Luftė deshėsh nė
festivalet pranverore
qė organizohen
tradicionalisht nė
tė gjitha zonat e
brendshme tė Azisė.
Nė qendėr tė tyre
janė duelet mes
kafshėve tė ndryshme
pėr tė nxjerrė nė
pah forcėn, por edhe
bukurinė e tyre


http://www.slubnight.ucoz.com

40default Re: Foto fakte prej Tue Mar 25, 2008 2:20 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Ėshtė cilėsuar si
mrekullia e fundit
mbi tokė. Ky jaht,
qė kushton rreth
100 milionė
paund, ėshtė mė i
shtrenjti dhe mė
luksozi i ndėrtuar
deri mė sot. Me
njė sipėrfaqe prej
1 mijė metra
katrorėsh, "super
jahti" ka njė kopsht
tė mrekullueshėm,
njė pishinė, njė
fushė tenisi,
pėrveē kinemasė,
librarisė dhe
palestrės


http://www.slubnight.ucoz.com

41default Re: Foto fakte prej Mon Nov 24, 2008 11:15 pm

lolita agjentja dallavere

avatar
Antare i kompletuar
Antare i kompletuar

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi