Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:30 am


You are not connected. Please login or register

Idrizi: Censusi, proces i pashpjegueshėm

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Idrizi: Censusi, proces i pashpjegueshėm prej Tue Oct 11, 2011 12:42 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster

Kryetari i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi ka shprehur sėrish kritika ndaj procesit tė censusit dhe nė vecanti ndaj mėnyrės se si ai u organizua nga qeveria shqiptare.

“Shteti nė mėnyrė tė pashpjegueshme ka pranuar censusin. Censusi nuk ėshtė njė detyrim i vėnė nga Bashkimi Evropian”, ka deklaruar Idrizi.

Ai ka nėnvizuar se censusi po bėhet pėr shkak tė ndėrhyrjes sė shtetit grek dhe ka paralajmėruar protesta nėse nuk merren masa.

“Do tė nisim protesta masive nėse nuk shohim njė pėrparim nė raportet me Greqinė”, ka pohuar Idrizi, duke shtuar se popullsia came nė kėtė proces nuk po trajtohet nė mėnyrėn e duhur.

“Qytetarėt camė prej vitesh prisnin tė shihnin shtėpitė e tyre nė Camėri”, ėshtė shprehur kryetari i PDIU-sė.

Ndonėse nė fillim tė muajit Idrizi u shpreh se, pėrmes amendamenteve tė PDIU-sė censusi ėshtė i garantuar, ai duket se u ėshtė rikthyer kritikave, nė vecanti ndaj ndėrhyrjes sė Greqisė.

http://Shqiperia.co.nr

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi