Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Mon Jul 23, 2018 10:52 am


You are not connected. Please login or register

Femrat!!!!!!

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1default Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:51 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Eshte rrezik i madh te takosh femren qe te kupton plotesisht,kjo gjithmon perfundon ne martes !
Uajldi

Femra eshte mbreteresh e botes, por skllave e deshirave !
Balzaku

Ska njeri qe gruas se vet i duket i menqur !
A.Dode

Te femra gjithcka eshte zemer, biles edhe koka !
Rihteri

Kerko femren qe te pelqen ty, e jo te tjereve !
Rumune

Topat ne lufte e femrat ne shtepi, gjithmon thon fjalen e fundit !
DeGoli

Femrat klithin kur shohin miun, ndersa qeshin kur shohin ujkun ! Very Happy
Montenji

Grate duhet te jen te dashuruara, neqoftese duan te jen te bukura !
Bajeri

Femra qe dashuron nuk plaket shpejt !
Gorki

Duhet te ruhemi nga grat engjellesha, sepse njeriu gjithmon ne fund martohet
me to e shkon drejt e ne ferr! Razz
Moriaku

Grate asnjeher nuk e verejn ate qe ne bejm per ato, gjithmon verejn ate qe sbejm !
Kurtleni

Askush sflet ashtu si gruaja, gjera njekohesisht te cilterta dhe te thella !
Hygo

Vajzat dhe gotat jan gjithnje ne rrezik !
Nesini

Grate nuk zbukurohen aq shume per meshkujt sa kunder grave !
Goldoni

Gruaja e menqur lejon burrin te bej ate qe i pelqen asaj !
Ulmani

Gruaja eshte enigme, qellimi saj eshte femija !
Nice

Gruaja mbetet pa fjal vetem kur puth !
O'Henri

http://www.slubnight.ucoz.com

2default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:55 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Egzistojn vetem dy lloj femrash: ato qe flasin gjithmon dhe ato qe nuk heshtin kurre Razz

Po deshe te hakmeresh kunder nje gruaje, lavdero nen sy te saj nje grua tjeter !

Egziston vetem nje menyre qe et duhen shume gra: Nga te gjitha te dashurosh vetem Njeren ! Wink

Kur flisni me femren degjoni para se gjithash se cju thot me sy !

Askush nuk e njef me mire njeriun, se sa gruaja e cila nuk e do me !

Martohuni me gruan e cila nuk beson ne ate qe dashuron !

Femrat nuk jan krijuar qe te jen te kuptueshme, por te jen te dashuruara !

Femrat jan si gjeneralet: atyre nuk u intereson c humbje u ka kushtuar nje fitore !

http://www.slubnight.ucoz.com

3default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:57 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Gruaja eshte si qyteti : per ta pushtuar eshte shume leht, per ta ruajtur eshte shume veshtire !

Grate jan paradoksi me i madh ne jeten time, vetem kur me largohen, me behen miq te mire !
Runi

Arin provojm me zjarr, gruan me ari kurse mashkullin me grua !
Pitagora

Femrat dashurojn sa munden, meshkujt sa deshirojne !

Mashkulli mund te has grua e cila nuk ka patur asnje lidhje dashurie, po asnjeher nuk mund te gjej grua qe ka patur vetem nje lidhje ! Razz

Per femra duhet tu flitet vetem meshkujve !
Nice

Meshkujt din vetem te mendojne, kurse femrat kuptojn, po nuk mendojne ! Razz
Tagora

Pse njeriu te mos e doja gruan e vet kur edhe ashtu i do grat e tjera !

Disa meshkuj kan ate qe e kan merituar, te tjeret jan te pamartuarit ! Very Happy

Mashkulli i vertet deshiron rrezikun dhe lojen. Per ket arsye e do gruan si lodren me te rrezikshme !
Nice

Femra eshte person qe nuk di te luaj asnje loje , por qe fiton gjithmone !

http://www.slubnight.ucoz.com

4default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:57 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
" Grua ideale eshte ajo qe, edhe pse sju qendron besnike , kujdeset per ju sikur t ju kishte dashnor"!

" Kush mund ta udheheq nje grua mund ta udheheq nje popull" !

" Para femres se bukur dhe para parave te shumta nuk ka frenim "! Razz

"asnjeher nuk jam martuar, sepse i rrespektoj shume grat "

" Grat jan si cigarja, nese nuk e kap nga ana duhur, Digjesh !

http://www.slubnight.ucoz.com

5default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:58 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
Gruaja duhet tė jetė lodėr, e pastėr dhe e lėmuar si guri i ēmuar, e
ndriēuar me tė gjitha virtytet e njė bote qė ende nuk ėshtė kėtu.
Niēe


- Gruaja ėshtė si qyteti: pėr ta pushtuar ėshtė shumė lehtė, pėr ta ruajtur
ėshtė shumė vėshtirė.
Berto- Femra ėshtė nė gjendje tė jetojė qoftė edhe nga njė kompliment i vetėm.
Morgani


Mos i thoni gruas se ėshtė e bukur. Thuajini se ėshtė ndryshe nga tė
tjerat dhe do t'ju hapen tė gjitha rrugėt.
Renardi- Vetėm gruaja mund tė qajė dhe tė qeshė pėr tė njėjtėn aryse.
Molieri


- Gratė e bukura kurrė nuk dyshojnė nė inteligjencėn e vet, por gratė
inteligjente ēdoherė dyshojnė nė bukurinė e vet.
Dankani

http://www.slubnight.ucoz.com

6default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:58 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
"Femra- Sherri i Botes" -Elena

"Po mos ishin grate,
burrat do te jetonin si zoterinj" -Deker

"Zoti e krijoi gruan per dobi te mashkullit" -Tonson

"Heshtja dhe modestia jane stolia me e bukur e nje femre" -Euripidi

"Femra eshte mbretereshe e Botes, por skllave e deshirave" -Balzak

"Edhe kur ju pranon edhe kur ju refuzon, femra eshte e lumtur qe e adhuron"

"TE GJITHA FEMRAT JANE KURVA...ME FAL NENE, EDHE TI JE FEMER" -Ajnshtajn"

"Keshilla e gruas nuk eshte Zoti e di se c'fare, por eshte budalla ai qe s'e degjon"

http://www.slubnight.ucoz.com

7default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 9:59 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
"Gruaja eshte si bima; lind, jep fryte dhe ne fund vdes"

"Me mire te biesh ne duart e vrasesit, sesa ne endrrat e gruas epshore" -Nice

"Shumica e grave me mire e kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese"- Valeri

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"

"Femra duhet ta ruaje trupin si pasurine, nese deshiron qe mashkulli te ndihet si germues i arit" -Foraman

"Te arsimosh nje mashkull, do te thote te arsimosh nje individ;te arsimosh nje femer do te thote te arsimosh nje shoqeri"- Gandi

"Gjeja me e rendesishme ne jete per mashkullin eshte fama, kurse per femren dashuria" -Balzak

"Gruaja e keqe eshe kur qan pregadit tradheti"

"Femra, kopraci dhe ferri nuk ngopen kurre"

http://www.slubnight.ucoz.com

8default Re: Femrat!!!!!! prej Thu Mar 20, 2008 10:00 pm

Dj Diamant

avatar
user i ri
user i ri
"Gruaja eshte shejtane me brire" -Tolstoj

"Gruaja eshte veshgjate dhe mendjeshkurter"- Shopenhauer

"Gruaja i sjell burrit vetem dy dite lumturi: diten qe martohet dhe diten qe e percjell ne varr" -Aristofani

"Grate jane si macoket, kur i perkedhel te cjerrin me thonj" -Arabe

"Po vajte me nje grua mos e harro kamxhikun" -Nice
(ky Niceja, mos kete pase ndonje damar shqiptari?!!S'i dihet!!!Smile

"Ti ndryshojsh femrat eshte gjeja me e bukur"

"Autobusit dhe vajzave mos u shko pas, ik njera vjen tjetra"
(s'me pelqen kjo...[-x)

"Grate kur lindin djemte, e lindin njekohesisht edhe luften"

"Kujtimi me i bukur qe ruan gruaja nga i dashuria eshte pikerisht ajo- tradhetia qe ia ka bere"

"Burre i thuhet atij i cili dikur u ka dashuruar juve, Grua i thuhet asaj e cila ka dashuruar dike tjeter dhe eshte martuar me ju"

"Dashurine falja gruas, besimin -nenes!"

"Mashkullin duhet edukuar per lufte, kurse gruan per pushim te luftrave;gjithcka tjeter eshte budallallek"- Nice

"Gruaja ka lind tre dite para djallit"

"Kush lind e bukur, lind e martuar"

Femrat mendojne si mbreterit, se te gjithe u kemi borxh!

BalzakuFemrat dashurojne fitimtaret, ndaj dhe i lejojne ti pushtojne.

Novalisi

http://www.slubnight.ucoz.com

9default Looooooooooooooool prej Fri Mar 21, 2008 3:50 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Ku i gje kto mer plak :p

http://Shqiperia.co.nr

10default Re: Femrat!!!!!! prej Wed Apr 16, 2008 4:06 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
kerko tjetri mer jo si ty Razz

http://Shqiperia.co.nr

11default Re: Femrat!!!!!! prej Sun Apr 27, 2008 7:27 pm

Leandro

avatar
user i ri
user i ri
o dj djamanti pse nuk boto i liber per femrat mer meqe i dinke me rrej e dhemballe ...

http://www.shqiperilive.tk

12default Re: Femrat!!!!!! prej Fri May 02, 2008 11:04 am

The Crow

avatar
Antare i kompletuar
Antare i kompletuar
femrat jan tamom si drog mer cnncncncnc kur te njiten ste shqiten mo Razz

13default Re: Femrat!!!!!! prej Thu May 08, 2008 11:46 am

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Ej me verte pse nuk boto i liber Dj del me fitim Razz

http://Shqiperia.co.nr

14default Re: Femrat!!!!!! prej Fri May 09, 2008 10:59 am

Champion

avatar
user i ri
user i ri
Femrat?!!

a ka nej gje me te rrezikshme Razz

po prap se prap ne i dum se jan te mila Smile

15default Re: Femrat!!!!!! prej Fri May 09, 2008 10:27 pm

sjara

avatar
Antare
Antare
DJ shume fjale ishin me vend por disa ishin thashetheme ne ato qe shkrove tongue tongue thashethemet ishin ato qe nuk na vine pershtat Very Happy
shume po gjykoni per femren ju anetare, perfitoni qe nuk po u kundervihet kush Mad Mad Mad
Femrat jane nenat e meshkujve ( nje urra per femrat)

16default Re: Femrat!!!!!! prej Sat May 10, 2008 1:20 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
hahahahahahahh po po e drejt nje urra per femrat Smile

http://Shqiperia.co.nr

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi