Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Fri Apr 27, 2018 9:19 am


You are not connected. Please login or register

Gazmore

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1default Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:14 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Gazmore


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

2default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:14 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
A e di cdo tė thotė, qė tė kthehesh nė mbremje nė shtėpi, e
tė tė prese njė burre qe te tregon dashuri, butesi perkedhelje?
- Tregon se je futur nė shtėpi tė gabuar. Grin

Nje burre coi grun urgjent per operin ne spital. Te nesermen
vjen ne spital dhe pyet doktorin se shpetoi apo jo gruja e tij.

- Shpetoi - i tha doktori
- Moooos - i tha burri,- se e kisha vone 2 ne skedine, qe nuk shpeton


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

3default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:14 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Nje Oficer marine kthehet ne shtepi pas dy vjet mungese dhe e gjen gruan
me nje femije te porsalindur ne gji
I nxehur jashte mase filloi te kerkoje llogari
- Mos ishte gje Hasani , shoku im me i ngushte?
- Jo
-Mos ishte Hyseni ai shoku im i shkolles?
-Jo
-Po kush nga shoket e mi e beri kete gje?
-Pse vetem ti paske shok mo?Nje cift te sapomartarish shkojne ne muajin e mjaltit.
Naten e pare nuk bene gje sepse mezi e gjeten hotelin.ngjitur me dhomen
e tyre ishte nje cift xhuxhash edhe ata ne muajin e mjaltit.
Naten e dyte i thote burri gruas
"behu gati se kam dicka per ty"
"Nuk mundem sonte se jam e lodhur, e leme per neser me mire" kurse ne
dhomen ngjitur xhuxhat ja benin
" O op..eeej op" oooo oop eeeej oooop"
Erdhi e nesermja erdhi edhe mbremja
" A je gati per disa momente te bukura" i thote burri gruas.
"E leme per neser me mire se jam e lodhur sot " i thote gruaja perseri
Ne dhomen e xhuxhave perseri zhurme e renkime
Burri i merzitur del nga dhoma dhe shkon ne barin e hotelit dhe porositi nje birre.
Per disa minuta erdhi edhe xhuxhi i dhomes ngjitur.Aty u njohen dhe filluan te
bisedonin te dy.
"Nuk me dukesh i gezuar qe ke ardhur ne muajin e mjaltit" i thote xhuxhi.
"Si te te them , gruaja ime nuk do qe te bejme dashuri, kemi 3 dite ketu dhe akoma
nuk e kam shijuar nje nate te mire kurse ti andej u kenaqe gjithe netet"
"Ku u kenaqa une mo " i thote xhuxhi " Ne kemi 3 nete qe nuk hipim dot ne krevat"


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

4default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:15 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Leter derguar nga nje nene djalit te saj polic:

I dashur biri im!

Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete
leter, do te thote qe ka arritur. Nese nuk e merr, ma thuaj se ta nis prape.
Po te shkruaj ngadale, sepse e di qe nuk te pelqen te lexosh shpejt.
Pak kohe me pare babai yt lexoi ne gazete qe pjesa me e madhe e aksidenteve
ndodhin brenda nje km distance nga vendi i punes. Keshtu qe vendosem te
shperngulemi pak me larg. Shtepia e re eshte fantastike! Ka nje lavatrice, po nuk
jam e sigurte qe funksionon. Pikerisht dje vura rrobat brenda, terhoqa ujin dhe
rrobat u zhduken te gjitha.
Koha ketu nuk eshte shume e keqe. Javen qe shkoi ka rene shi dy here gjithsej:
heren e pare per tre dite rresht, ndersa heren e dyte per kater.
Persa i perket xhaketes qe me kishe kerkuar, xhaxhai yt me tha qe nese ta nisja
me kopsa do me kushtonte shume (kopsat peshojne).
Keshtu qe ia hoqa fare. Nese do qe t'ia vesh prape, t'i kam futur te xhepi i brendshem
i xhaketes. Vellai yt para ca ditesh beri nje budallallik te madh me makinen:
zbriti dhe mbylli deren pas vetes, duke harruar celesat brenda. Keshtu qe u detyrua te
kthehej ne shtepi per te marre celesat rezerve, keshtu edhe ne mundem te dilnim nga
makina. Nese takon Kristinen beji te fala nga une. Nese nuk e takon, mos i thuaj asgje.

Mamaja jote qe te do shume.

P.S. : Doja te te fusja brenda edhe ca leke, por per fat te keq e kisha mbyllur zarfin...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

5default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:15 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Duke udhetuar neper qytet, njeri futet gabimisht ne nje rruge njekalimshe.
Ne moment degjon nje fershellime bilbili. Duke menduar se mos ka qene
ndonje femi, ai vazhdon rrugen. Nuk kaluan disa sekonda kur nje polic me
motor i bllokon rrugen. - Ju shoku qytetar, a degjoni nga veshet? - Jam i
sigurte se degjoj me mire se ju, pergjigjet ai.- Atehere kur ju degjuat qe
une i rashe bilbilit pse nuk ndaluat? - Kujtova se i re per qef. - Ashtu he?,
i thote i nervikosur polici. Si e keni emrin? - Ju me ndaluat, prandaj eshte
normale te prezantoheni ju i pari, si ju quajne? - Izet.- pergjigjet polici me
plot goje. - Ashtu he?,Mire atehere mua me quajne Dyzet.Njė grua e shendetshme shkon pėr te tu peshuar ne njė peshore ne rrugė.
Hip heren e pare dhe nuk kenaqet nga pesha e saj. Pasi heq pallton provon
sėrish, por edhe kjo peshe nuk i mbush syrin. Hip pėr sė katėrti pasi kishte
hequr trikon dhe sėrish mbledh buzėt. Pasi ngelet vetėm me te brendshmet
pronari i peshores i thotė :
- Zonje tani mund te peshoheni falas


Mė parė nė Shqipėri vezėt e vogla kushtonin 8 lekė tė vjetra kurse te mėdhatė
kushtonin 10 lekė.
Pula qė bėnte vezėt e mėdha i krehohej pulės qė bėnte ato tė vogla.
Tjetra i pėrgjigjet - Nuk jam aq budallaqe unė sa tė rri e ēaj by*ėn pėr 2 lekė.Ishte nje tip qe kishte nje papagall. sa here qe ikte ne pune ky tipi, papagalli
perjgjigjej ne telefon dhe i shante te gjithe nga robt e shpise. E kuptoi ky tipi
se po i mbanin inat gjithe njerezit dhe i tha papagallit se po ta kapte edhe nje
here do ta ngulte me gozhda ne mur. kur iku ne pune mori ne telefon ne shpi
dhe iu pergjigj papagalli: alo! U te .....mamin ku ta kesh!
u kthye tipi ne shpi, e kapi papagallin dhe e nguli ne mur nga krahet. duke ndejtur
papagalli shikon ne mur perballe nje kruq me krishtin dhe i thote:
-Po ti o robo sa kohe ke qe je aty?
-Dymije vjet, i thote krishti
-Puuuu ēi paske punu telefonit......Nje femi i vogel pyet te emen e vete..
- O mami,po ajo teta pse e ka barkun aq te madh?
- Mami - Sepse pret nje bebe te vogel te keqe mamushi.
Pasi hecin te dy "Mama" e " Bire" shkojne pran stacionit te autobuzit.
Djali i habitur shef nje burr me barkun deri ke goja dhe shkon e pyet ter kuriozitet!!
Djaloshi - O Xhaxhi,o xhaxhi!!
Xhaxhi - Po xhane i xhaxhit!?
Djaloshi - Po ti cfare po pret ?!
Xhaxhi - Une!Autobuzin te keqen xhaxhi.
Djaloshi - uuuuuu sa qefffffffffff..PO DOLI BICIKLET DO MA JAPESH MUAAAAA


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

6default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:15 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
1) Nje grua shkon te doktori dhe i thote e shqetesuar: Doktor,une kam
shume gazra por nuk vijne ere keshtuqe jam bere merak.
-Pa leshoje nje -tha doktori
Pasi ajo e leshoje doktori tha:Zonje ju duheni bere operim menjehere
-Nga se?- pyeti gruaja
-Nga hunda - u pergjigj doktori


2) Akoma shtatezane ti?- i thote gjinekologu nje pazientes tij -ky eshte
femija i 8-te.I thuaj burrit te mari masa.
- S'eshte faji i burrit por i te tjereve- tha ajo


3) Nje cifut ishte i varfer dhe vajti ti lutej zotit qe te fitonte lloterine:O zot
me ndihmo te fitoj lloterine kete jave se jam fukara dhe me 5 femije.Zoti
nuk e ndihmoi. Perseri javen tjeter:O zot me ndihmo... 5 femije.Hic edhe kete
here. Perseri javen tjeter:O zot me ndihmo... 5 femije.Dhe zoti foli duke i thene:
po ti bli nje bilete o i uruar qe te te ndihmoj.


4) A e dini ndryshimin midis baristit dhe gjinekologut?
Asnje ndryshim:Te dy punojne atje ku te tjeret argetohen


5) Nje cift vete te doktori dhe i thone te shqetesuar:Doktor,
ne te dy jemi me floke te zinj ndersa femija na doli me flok te kuq.
Si eshte e mundur?
- Sa shpesh beni dashuri?- pyeti doktori
- 1 here ne vit - u pergjigj gruaja
- Mos u shqetesoni se eshte per shkak te ndryshkut- tha doktori

6) Nje vajze shkon te okulisti(doktori i syve) dhe pas vizites doktori i thote
se do ti jape nje pale syze te mira. E gezuar vajza e pyet:Do shikoj mire tani?
-Po -thote doktori
-Po televizorin do e shikoj mire?
-Shume mire -thote doktori
-Po a mund te shkruaj e te lexoj?
-Mund te shkruash e te lexosh shkelqyer - thote doktori
-Oh faleminderit doktor se isha analfabete-thote vajza


7)-Pse u largove nga salla e operimit para se te operonin?- pyeti babai te birin
- Ika se infermeria thoshte:"mos ke frike", "eshte operim i lehte","cdo gje do
shkoje mire", "per te gjithe ka nje here te pare",etj- tha cuni
-Epo mire ajo ka kerkuar te jape guzim - tha i ati
-Problemi eshte se ajo i thoshte doktorit- u pergjigj cuni


Cool Nje vajze e vogel veshtroi nga vrima e celesit ne dhomen e prinderve.U largua
duke tundur koken dhe duke peshperitur:He....duan te me cojne tek doktori pse fus
gishtin ne goje!


9)Nje cift i ri nuk benin dot femije dhe shkuan te gjinekologu.
gjinekologu:Cfare beni ne darke?
Cifti:hame buke,shikojme televizorin dhe pastaj fleme gjume
GJ:Po ne mengjes?
C: Zgjuhemi, hame buke dhe secili iken ne pune
GJ: Po mbas pune?
C:Ulemi ne divan dhe bejme muhabet
Gjinekologu i thote femres te zhvishet dhe shtrihet ne krevat dhe
bene dashuri me te ne sy te burrit,i cili nuk thote asgje.
-Keshtu behen femijet- i thote doktori mbasi
mbaron.
-Faleminderit shume doktor- i thote cifti dhe largohen.Pasi dolen burrit i
erdhen mendet dhe kthehet prape dhe pyet doktorin:Doktor, duhet te
vijme prape ketu apo vjen ti te shtepia?


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

7default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:16 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
3 shok Nje Tropojan, nje Shkodran dhe nje Gjirokastrit, shkojne ne pub me pi
nje birr. Ja u sjell birrat banakjeri, por ne te 3 gotat kishte nga nje mize:
Tropojni e shef mizen ne got dhe nuk e pin birren nga neveria.
Shkodrani e shef mizen ne got, e heq mizen nga gota, dhe vazhdon ta pije sikur
mos te kishte ndodh asigjo.
Gjirokastriti....e shef mizen ne got te birres, e kap dhe e kthen me krye posht
dhe vazhdon ta shkundi mizen siper gotes...
Tropojani i thot, hej ca je tuj bo mer?
Gjirokastriti i thot, po i nxjerr birren qe kishte pi, un nuk kam lek te paguaj edhe
per miza hahaha. Hajgaret Alla Shqiptarce jan mo te mirat!!!!


Nje shqiptar dhe nje grek po udhetonin bashke me avion pa e njohur njeri-tjetrin.
Avioni prishet dhe ben nje ulje emergjente ne nje ishull te panjohur. Shqiptari gjen
nje lum dhe pi uje por me pas veren se gjithandej ka kafshe te ngordhura dhe
kupton qe uji do kete qene i helmuar.
Me pas afrohet greku dhe meqe ishte shume i etur drejtohet tek lumi.
Shqiptari i thote: Mos pi uje aty se eshte helmuar.
Greku: I am Greek. I don't understand. (Jam grek - s'kuptoj).
Shqiptari ia kthen: Drink it slowly. It's cold. (pije ngadale se eshte shume i ftohte).


Ne avion duke udhetuar dhe nje gjirokastrit qe po shkonte ne New-York. Diku nga
mesi i udhetimit del stjuardesa,piloti te tmerruar duke theneotorrat jane fikur,po
biem poshte me shpejtesi,do te vdesim te gjithe!
Gjirokastriti-mire qe nuk e bleva bileten vajtje - ardhje!


Nė hotel
Ēifti i ri i sapo martuar vjen ne hotel.
- “Ju lutem dhomen me te mire per tri netet e ardhėshme”, thote burri.
-Recepcionistja e hotelit i peshperit gruas se re:
“ Ju qenkeni me fat zonjushe, zakonisht ky e merr dhomen vetem per ca ore”


Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ??

Djaloshi per ti shprehur dashurin simpatis se tije kishte zgjedhur vargjet e
shkrimtarit Naim Frasheri.Posa e pa vajzen i doli para dhe ja filloi:
-Une per ty do rri te tretem as sa qiri te mos mbetem, do te tretem me deshir
qe te bej drite sa me mire....
Papritmas vajza ja ktheu me ironi me vargjet e nje shkrimtari tjeter.
- Vdiq Naimi vdiq Naimi moj e mjera Shqiperi.......


Nje Japonez ,nje Gjerman dhe nje Shqipetar kishin shkuar te zoti per te pyetur
dicka Hyri Japonezi dhe e pyeti zotin.
TeLUTEM ME TREGO SE SA VITE NE Japonia jemi mbrapa Amerikes me shkence?
Afersishte 5 vite ju pergjegj zoti.
Japonezi nxori shpaten dhe mbyti veten nga inati.
Hyri Gjermani dhe e pyeti zotin.
Te lutem me trego se sa vite jemi mbrapa amerikes ne Gjermania?
Afersisht 10 vite - ja ktheu zoti.
Gjermani nxori revolen dhe mbyti veten.
Hyri Shqipetari dhe e pyeti zotin.
Te lutem zot me trego se sa vite ne shqipetaret jemi para Amerikes.
Zoti i befasur nuk diti shka ti thote vecse nxori revolen dhe vrau veten...


Nje burre plake pyet gruan nje nate nese e ka tradhetuar ndonjehere?
po i pergjigjet ajo se donte te ishte e ndershme,vetem 3 here..
Cfare i thote burri i nxehur, kur Huh
hera e pare ishte kur banka sna dha leke per shtepine e re edhe une vajta
te drejtori i bankes qe te na ndihmonte....
te dyten kur ti ishe i semur edhe skishim leke per doktorin, une vajta te doktori
edhe ai ta trajtoi semundjen falas...
-po te treten?? pyet burri
A te mbahet mende kur ti u bere deputet, edhe para se te zgjidheshe te duheshin
edhe 300 vota?


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

8default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:16 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Babai ishte ne shtratin e vdekjes dhe i mbeldh te 10 femijet e tij dhe gruan
dhe u thote fjalen e fundit...shikon dhe nje here djalin e vetem qe eshte lash
dhe i thote gruas......grua te lutem tani qe jam duke vdekur me thuaj te verteten
Lashin me ke e ke se nuk me ngjan fare...dhe gruaja i pergjigjet...burr i dashur
vdis i qete se vetem Lashi eshte yti...Ishin ne areoplan disa trupa te ushtrise italiane, franceze,angleze dhe shqiptare.
Tani komandantet po benin se kush nga ushtaret e tyre ishin me trimat. I thote
komandanti italian atyre ushtareve te tij:" hidhemi per nder te femrave italiane",
dhe hidhen ato. Pastaj ai anglez:"per mbretereshen!!!" dhe hidhen dhe ato. Francezi:"
Per kulturen tone!!!!", dhe hidhen dhe ato budallenjte.Komandanti shqiptar i thote
atyre ushtareve te tij tani:" Per atdheun!!"fare keto,"Per patine" ehuuu thone shqiptaret,
"per flamurin!",hic keto.Pastaj i kthehet komandanti ketyr:"Po juve nuk qenkeni burra
fare moreee!!!" "Kush nuk eshte burre????Neve????Pse kush jane burra ato budallenjte
qe u hodhen me para???Po ne jemi burra kaluar burrave" hidhen shqiptaret vetem
sepse i thote komandanti se nuk ishin burra...Njerzit e djalit do shkonin te merrnin nusen ne nje fshat afer Tiranes.
Mbas disa minutave babai i vajzes i drejtohet djalit:
-Ne nga anet tona e kemi zakon qe dhendri duhet te kendoje nje kenge
Dhendri skuqet dhe i drejtohet halles se vet qe kishte aty prane
-Po une nuk di asnje kenge popullore vetem te lehta!
-S'ka gje ja kthen halla , jepi ti se ta mban halla ty
Dhendri fillon:
-Topa bore hedhin shoket tane
Halla ja mban:
Topat eeeee moj topat eeeeNje i varfer vjedh nje pule per te shuar urine dhe shkon ne bregun e nje lumi
per ta ngrene.Ndez nje zjarr dhe pasi e mbyt pulen filloj ti hiqte puplat.Kur pa
pritur vjen nje xhandar dhe i varferi nga frika e hedh menjehre pulen ne lume.
Por xhandari e shikon dhe e pyet.
---- C`far hodhet ne lume?
---- Ne lume? Une? Asgje,perse?
---- E atehere c`far jane gjithe keto pupla ketu?
---- Eeeee,asgje......ishte nje pule qe donte te bente banjo dhe me tha qe ti ruaja
pak rrobat!!!!Cfar thot femra kur Ben Sex?

Anglezia:
Ohhh yes ohh yes

Amerikania:
Ohh baby ohh baby

Zvicerjania:
Jaaa schatz jaaa schatz

Shqiptarja:
Te lutem mos i trego asnjeriut eeeee, a te keqen... HAHAHAHHAHA


Ne nje rrepart ushtarak kapterri dergon nje kubiste per te bere striptizem
para ushtareve. Ajo hipen ne skene dhe te gjithe ushtaret duke e pare me
me vemendje te madhe. Ajo filloi te heqe pantallonat. Te gjithe ushtaret
filluan te duartrokasin me te madhe pastaj ajo hoqi kemishen perseri ushtaret
e etur filluan te duartrokasin me te madhe.
Kur ajo hoqi breket askush nuk duartrokiti. Mbasi mbaroi shfaqja kapterri i
pyeti ushtaret:
- A ju pelqeu shfaqja?
Te gjithe u pergjigjen nje zeri:
- Pooooooooo.
Pastaj ai i pyeti:
- Po pse nuk duartrokitet kur ajo hoqi breket?
Ato u pergjigjen:
- I kishim duart e zena...


Mamaja
Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte
harruar diēka , por nuk po e kujtonte se ēfare.
Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt
dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte ēfare kishte
harruar, por me kot. Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e
pare me ēudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...Polici ne sherbim
Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg? Deri atje e ke sherbimin- i thote shefi.
Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e
gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek
shefi. E pyet shefi
- Ku ishe? -polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova
sherbimin.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

9default Re: Gazmore prej Wed May 14, 2008 4:17 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...

-E martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni
i anijes dhe po mė vardiset...
-E mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E enjte, kapiteni i anijes kėrkon qė ta kaloj natėn me mua....
-E premte, Kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė flej me
tė do ta fundos anijen me gjithė 387 pasangjerėt....
-E shtunė, i shpėtova 387 pasangjerėt nga anija jonė!!!Shkoi njeri ne gjueti ne Afrike. Kur u kthye qe andej filloi te tregonte perjetimet.
I thote nje shokut te vet: Isha ne gjueti ne Afrike.

Shoku: Vrave gje?

Ky: Si jo, kam vrare tre tigra, dy hiena, kam vrare nje luaneshe dhe nente nopliza.

Shoku: Po c'jane keto nopliza mer?

Ky: Jane ca kafshe te vogla, te zeza, kur u drejton pushken ti vrasesh bertasin:
NO PLIZ, NO PLIZZonja Hubert do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe
shef ne kafaz dy papagajt e fundit. Zonja Hubert I drejtohet shitesit dhe I thote..:
- Dua kete papagallin ketu
Shitesi I thote:- Nuk mund te jap vetem njerin..
-Dhe pse thote zonja Hubert…
- Sepse njeri flet vetem spanjisht dhe tjetri eshte perkthyes…


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

10default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:05 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Leter dashurie e vitit 1935 nga nje tirans qe ia dergonte vajzes qe e
> kish refuzuar......
>
> Kallnur 1935 Tiron
> Jom tuj nejt te mullaret e Kurtit te Zymes e jom tuj dredh i cinare
> dahon. Tina dro se je tu bo koqen e gjumit e hic s`je m`hall per mu te
> shkretin qi jom tu mshi lotet me monget e xhymlekut. Tina nuk ke din e
> imon qe e gjetsh prej dushmonit jarabi. Un t`cova per shkes Lemen e
> Cufit e tina i kishe thone asajta per mu se un qekshem plak, e ku
> qekshem plak mi lavire un hala s`i kam mush 50 vjet, kur t`hy hona e
> mevludit i mush. Keshtu ka thone ende Laja e Bonit qi ka pjell pri her
> me ijen time. Tina kishe thone asajta per mu qi Xhemoli s`ka i derhem
> shkolle. un kam bo dy mejtepe e gjys medreseje per i her me Cufin e
> Lemes mi! un e di taljonsen flur. e kam msu kur erdhen taljont te
> kanoqet e mia. po nuk zune bese m`nigjo si kam me t`fol. per la tua
> amore, io sono tutto hazer me bo i duel me asllan tjeter e me e kap per
> la qafa e me e perpas si klysh qeni per la terra. ah mi kuore mu kan
> ....kput komcat e xhymlekut e non njeri me mi nit. La mia shpina e tuto
> zhul e non ce njeri me ma ferku. La leveret e mia mi ka vllai qi me la
> dice perher perce non martohesh me Xhemole? kaq kisha me t`thon
> Kumrije. nashi ndac merr ment e mi, ndac maj tujt.
>
> me nerime Xhemoli i Tutit kallunur 1935


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

11default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:05 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> VERSIONI I KULLERAVE TE PRISHTINES:
>
>
> Jom tu nejt te pllatoja e Boro Ramizit edhe jom tu e pi ni cigare
> Ronhill. Je ka bohesh thu ti spo t' ha per mu tė shkretin e une jom ka
> i fshi lotet me mongt e dukserices. Ti po me dokėt ki diēka lidhje me
> dushmana. Une pėr qato e qova Leme Xhemen e ti i kishe thon asaj qe
> une jom plak e ēfare plaki une oj rrospi kur ala as 50 vjet s' i kom
> bo. Kur te vijnė Hana e Mevludi ta kallxoj qefin. Kshtu ka thone edhe
> inxhja Lajė, ajo qe ka lind ne te njejtėn bollnic me gjyshėn teme. Ti
> njeri i kishe thonė asaj qė Xhemajli se ka as ni ditė shkollė t'
> kryme. Oj budallic, une I kom kry dy vjet nė Xhevdet Dodė bashkė me
> Cufėn e Lemės! Di me fol italisht perfekt! E kom msu kur erdhėn me
> nejt kta te KFOR-it en shpi temėn. Qi sėm beson, ngom qa po te thom:
> Pėr dashninė tonė jom gati mu kap me cilindo klloshar, e me te kap pėr
> qafe e met perplas si kudėr ne tokė. Ooo .. o ka me kan zemra... o mu
> kan kput pullat e rrollkės e spe gjej kėrkon me mi kep. E kom shpinėn
> kejt lloq e spo ka kush me ma xiglit. Legenat i kom te vllau e ai po me
> vet non-stop pse spo martohėsh me Xhemilėn? Qikaq muj me te thon oj
> Kumri. Ndaq mem ngu ngom, mos daq ne pi** t'samės
>
> Peace njeri,
>
> Xhemajli i Bregut t'Dillit 2004.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

12default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:06 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> GJAKOVA VERSION:
>
> Qe valla jam tu nejt te mullari i Hasan Ages, dhe thash hajt djal ta pi
> ni cigare se se bohet kiameti. U shka mu ki bo ti bjo, s' po ta nin as
> per pes bonka per mu, qe ndash beso e ndash mos beso vallahi lotet me
> mong jom ka I fshij. Mja majt zhagin shpis une e qova per misit Bijen e
> Hajdarageve, familje e ron bjo zonti deri te zoti, si ata mo, kur kan
> pas minerkauqa, kta katunaret e prishtines se kan dit cka jane..ha ha
> ha..nejse bjo se ajo laperica, e pa kulturune bre kish thon qe une jam
> plak dhe se I paskna 50-te vjeqe, shka s' ki me ni, po de muhalife sa
> s' bon, hajt se sa te vjen Safeti i Canave ju kallxoj une qefin.
> To be continued ...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

13default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:06 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> TIRONA MODERNE VERSION:
>
> Jom ktu ke Fame me ftyre ka dera e po i fus i winston blu. Ti ja ke plas
> gjumit roncem kushedi e s'e rru hic per mu fakirin qe po m'q.... nona
> ktu e po i fshi lotet me fazoleta (o verė rrusho, veshim bluza me mong
> t'shkurtra kshuqe si fshi dot me ate mut xhupi). ti s'thith hic qe ta
> q... kina nonen! une cova Benin e Nazmijes per me m'rregullu nai gjo me
> ty kurse ti i kishe thone ati dallaveres qe un skom Benz. U te q..fsha
> ty me gjithe benz. E ku ta gjej benz-in une mi karakurve, ke p...i
> satom? Pse ca me di ti mu, na shkerdhate qe merret me mall ee?? Apo
> mos kom Top Channel-in une si ai Lepri?? Kshu tha ene Genci markates qe
> bojshim xhep bashk anej ka restoranti. Ti i kishe thone atij qe une
> skom bo as pes klas shkolle. Une e kom bo ke "11(imet) janari" mi, mu
> n'mes t'bllokut, bashke me Mandin e Nuries.
> Une n'italisht te thaj mi ej! e kom msu tu pa "oli e benxhi" po ske faj
> ti bunder muti. Shife iher ca kom me i bo: " che campioni olly e benji,
> campionissimi...." ho mi?? klas eee?? Une per ty mi rrusho ja q.. robt
> mo t'bukrit! n'ven! ja fus i t'majt ene i t'djatht dhe e boj p... mi
> ej! se ty t'kom fiksim! E mi lal, m'ka ik truni se ma ka hekuros plaka
> ate kmishen me rrudha qe e kom per n'pub, ate qe e bleva ke rruga
> durrsit, e ma men? tashi po rri ktu n'tavoline si shkerdhate e skom
> nanji me i bo dy dallavere se na iku jeta tu bo sherre, pranej t'du ty
> mi lal, t'thashe iher qe t'kom fiksim. Ka fillu me tall trapin dhe ai
> kurva vogel qe kom n'shpi, vllai, se e di qe mu m'ik truni per ty me
> lal, dhe rri e rri e ia plas nanji te forte per ty qe t'ja fus nanji
> turinjve ta pilos fare! ca t'thote tjeter lala jot, pune muti! ti
> m'nigjo po deshe, po deshe mos e rruj hic. vari k...! hajt shnet iher!
> .....PLAKO BOJE DHE I MAKJATO!


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

14default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:06 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> ARPAXHIK VERSION:
>
> Si ni xhynah, e kam ul ketu te ceshmja gati te Ura e Marashit. Mire qi
> kaloj qanena Ruzhdi tada e ma lla ni kaqak, se elle cigaret m'kishin ra
> pi xhepit. E ti, pse be po bojsh qashtu? as un nuk pe di, a vetem po
> lujsh "po japi, spo japi" a pernime nuk po ma ras. A un, e kam bo si ky
> ceshma ktu, lot sa Bistrica. Shyqyr e kom pas veshen qeky jelekin pak
> trash elle po fshi lotin. Ti nuk ki lidhje mori orospi, dushmanlar ta
> kan marr xhanin tye. E kom mush menin e Hamdise, Kamberit djali dajes,
> per me qu misit e ti ki thon qi nuk po begenis mu. Kurse un pak plak.
> Uuu mori kurvo. Hec niher ketu me ta kallxu qefin, e me ta fut
> xhingiskanin tem, e sheh masnej Istambullin ti. Un kurse spo du, hajt
> po thom Xhemajli, po bojsh djal i mir, e ti plak e ki thon a. Hajt se
> kur po vish halla Xhevahir me Refkin pi Turkise, e ka kallxu qefin tye.
> Spo dish asni gjuh me fol! Kush ? mori hajvan, ship, turqisht,
> serbisht, po di mori budallic. cka, si krejt prizreni. byle keto ma
> rejat spo dish serbisht. elle turqisht, jo si keto prizren po foli, po
> si Istambull be babo. Ama ti mu kurxho nuk po besojsh. Ama digjo
> qetash, po foli per dashuria. Me bo ty me prek najkush, un po mysi
> atone, more UCeKe, mUCeKe, spo ma nin. More asllan me kon ajo, llom po
> boj. Se zemri jeme po kan . Byle elle ky jeleki ja ka nis po lshon.
> Te shpija po thojne cka ka bo? Pse as n'xhami spo shkon? hajt po thush
> ata se e kena gjet ni nuse bet per ty. shume cika mire. Xhemile emri
> sajna. Qeshtu mori Kumri. Spo dish tjeter cka me than. Nese po dush
> mu, un po presi tye.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

15default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:06 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> BERATI VERSION:
>
> Po rri ketu se me ka zene hallet te mullari me kashte e vasiliqes dhe po
> po e ndez nje te shkrete cigare. E me vrome ste vjen hic gjynaf per mua
> qe po i fshij lotet dhe quurret bashke me menget e jelekut. Te ngrente
> nje mortje ishalla, te hengshin qente e lagjes. Une te futa mbles
> krushkun, gimin e rites, edhe ti e hape llapen dhe i the qe une isha
> plak. Po ca plaku jam une moj qene, moj kurve e trotuareve te Barit kur
> sjam bere as 50. Kur te hame bakllavane e bajramit do behem 50. pyet
> po deshe vitorine e janit qe ka pjell ne te njeten kohe me gjyshen
> time. Ti I kishe thene asaj per mua qe Xhemali nuk ka asnje fije
> shkolle. Une I kam bere dy vit e gjysem medrese me hoxhe hasanin moj dhe
> e qaj fare italishten, ja ta flas qe tani po deshe: per tuo amore do
> vete ne milano per vendere la merce biancha ...
> ah se cpo me qan zemra moj katile.. me jane shqepur pullat e xhaketes
> dhe skam ansjeri te mi qepi.. jam bere lyre nga kurrizi dhe ska njeri te
> me laje te me shplaje e te me nderroje...rrobat mi lan vellai qe me can
> koken cdo dite: pse nuk pleksesh te martohesh me xhemilen re te
> shpelafte mortja ...mu sosen fjalet moj qene. Pyet 100 vete bej si di
> vete tani .


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

16default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:07 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> KORCA VERSION

Jam kėtuja ne Baca e Sanijes, po pi njė cinngare, ctė bėj meee?
Ti bre zuske e mutit qė me kė ske vajtur, ste vjen gjyna pėr mua meee?
Tashi unė po qaj kshu si hajvan, sa edhe Llazi I tetos, po tall bythėn me
mua. Po I fshij lotet me menget e zhaqetes. Po tine bre nuk I more parasysh
ato mbleskerirkat qe bėra per ty. Mi ktheve mbrapē, qė tė kthefēa mbrapē
ishallah.

Po le atėja, po I kishe thėnė qė jam pa arsim. Ce moj, pyet dhaskalin po deshe.
Tėrė ato vjet shkoll kam bėrė. Ce pak, tė duken tyja kater meee. Masanaja
gėrqishten e thaj unė bre lalke. Ti kanis bre? Ego kam qene ne Gėrqi tėrė ato
herė. Amane deri ne kufi kam vajtur.

…jam bėrė kėllire jam bėrė. Si rrenjke plepi dukem. Se ska kush te me lajė,
te me ndėrroje…plaēat mi lan byrazeri I vogel, qe tėrė diten me thote:
Martoju mo, te q…gomari te q…! Tėmėn ore, u bė ai!

Leee tashiii, se mua mbaruan llafkat…Dėgjon me, mos ma prish
Ika ti sėlloj nje kernacke, se sharrova..


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

17default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:07 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> SHKODRA VERSION:
>
> Jam tyj nejt te mullart e sans t'Kurtit t'Zymes e jam tyj drell i
> cin(g)are. Ti je tyj ba kokrren e gjumit e nuk asht ty ta n(d)i hiē per
> mu, qi jam tyj i shi lott me mangt e xhakets. Ti nuk ke fe e njoftuni,
> qi e gjetsh prej dushmanit ishalla. Un t'ēova per shkus Lemen e Cufit e
> ti i ke than asaj qi un jam plak, po ku karin jam plak un maj kurv mutit
> qi un hala s'i kam ba 50 vjet, kur t'hyjn hana e Mevludit i mushi. Kshu
> ka than edhe Laja e Bonit qi ka lin(d) periherit me loken teme. Ti i
> kishe than asaj qi Xhemali asht pa shkoll, un i kam ba dy mejtepe e gjys
> medrezjet periher me Cufin e Lemes maj! Un e di italishten
> shkelqyshem. E kam msu kur m'erdhi italjani n'shpi. Neqose nuk
> m'beson, shife si kam me t'fol. ...(nejse kyt pjes pa e kalaj se me hap
> pak barkun, duhem ose me e shkru kret italisht- t'cilen shum prej nesh
> nuk e marrin vesht, ose krejt shkodranēe, qi po pritoj me shkru, me than
> t'drejten!)... Kaq kisha me t'than Kumrije. N'daē merr men(d)t e mij,
> ndaē tujt.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

18default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:07 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> Londra Version
>
> Jam tu nejt ne o dysh(O2) tuj pij kapuqino edhe marlboro te polakeve.
> Jamie (Xhejmi,edhe emrin e ke ndrruar prej mendjes se madhe oj Xhemile)
> me siguri po flen e po drim (dream-ėndėrron) e nuk po ta nin per mue
> hiq.. Une i mjeri jam ka i fshij lotet me vishu (tisue-palom) se nuk po
> du me perdor mangt e kmishes se armanit qe e kam ble ne sellė
> (Sale-Lirime ēmimesh) ne Primark para 4 vjeteve. Ti nuk ke kurfarė
> fillings(feelings-ndjenja) per mue e zoti te killavt ty. E qova Bakin
> (edhe kjo e ka ndrruar emrin e saj prej Bajrumshahe ne Baki) per msit e
> i kishe then se jam plak e pa shkollė. E ku jam plak moj biq
> (bitch-lavire) qe hala si kam 50 vjet, kur te vjen krismasi i mbushi dhe
> me Viagra po ndihem se me i pas 30. Keshtu ka than edhe ajo biqi e
> Mramorit, Nazlija (emrin e ndrrum Lea-Lija) e cila ju ka rrit mendja
> prej qe ja ka nise me fshij neper shpija te Anglezeve. Ani me nij ata
> krejt pronaret e atyre shpijave qe fshin ajo jan gej. Ti gjithashtu i
> kishe then Bajrumshahut se nuk kam shkolle, po kete kursin e teknikut te
> dhamve qe e kam krye si shumica shqiptareve cka eshte ajo. Kam karvash
> temin, kam kancil flet (banes komune), ndihmat hala po me ecin, cka po
> don ti ma shume? Shpin 4 kat e kam maru ne katun per merak e that po
> rrin sepse krejt familja 15 antarshe eshte zhdergjė ne sheher nė njė
> bedrum flet (1Bed Room Flat-Banes 1 dhomeshe) te shkive qe e kan nxan.
> Anglishten e dij prefekt qe nuk em beson ngo cka po te foli: aj spik
> inglish in fingers sepse e kam mesu prej nje zezaku te xhamajkes ku
> rrisha ne hostel plot 5 vjet. Mi llav ju tu madher fakėr, a po e sheh?
> Anivay, une jam shume sed edhe shume boring, po dal nganjeher me bo
> shopping po dashnia per ty maj lav Xhemile dej in dej out veq po
> shtohet, kmishen e Armanit qe e kam bler ne Primark hala se kam la sepse
> nuk po ka kush me ma la, gishtat e durve me jan mavij prej ujit te ftoft
> ne karvash e spo ka kush me mi ferku e me ja hjek zdralin. Ne flletin
> tem nuk hyhet prej eres se vove t' zime, sepse veq vo e pashteta po ha
> se spo kam vakt me zij. Me ka marr malli me honger nje trejte (pite) e
> spo ka kush mem gatu. Kjo fet biq, Miradija e Hasanit, qe e kam nejbur
> (neighbour-Kojshi) ketu ne bllokun e kancil flletave per cdo dite is
> faking killing mi tum than, hajde mo kom on, pse nuk vendos, ja martoje
> Xhemilen, ja gjeje naj prositutke e martohu per letra per 10 mij funta e
> masandej lype nje nuse ne Kosove e ta qojn me post. Qishtu Xhejmi, inaf
> sed, u lav mi or ju lav mi not?, kallzom ne imell adresen teme dabell ju
> dabell ju dabell ju pik kam k** vash temin (krejt bashk shkronjat)
> mandej shenja e majmunit @ hotmail pik ko pik ju kej
>
> Baj
> Samedahmedini (ne londer i njohur si SAM-SEM)
> 4 Prill 2007 Londer


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

19default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:08 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
> LLAPI version:
>
> Qysh kesh kah rrie tue zadruga e Pajazitit n'Kerpimeh e qela paqeten e
> Opatise me e dhez ni duhan. Vallha bre je kah ja nxjer bishtin edhe ti
> qe po bohesh qe kishe spo ta nije per mue hiq se U po jam kah I fshije
> lote e hunt me minilin qe ma ka kep halla Hamide. T'qova selam permes
> Lemes t'Ukshinit, po e kishe pas kthye möthaz tue I thane qe kishe U
> plak, po kush plak ej - kuqka thiut U hala 50 si kam mushe se mocė me
> Izetin e Kajtazit jom. Ooo pasha kuranin ngo knej qa po t'thom, veq mos
> t'zatetsha kurr se pa ta kallxue qefin skom me lane sa t'vje Hana e
> Mevludja. Qeshty kish pas thone edhe inxhja Lude, ajo qe ka pas lind
> n'bollnic me gjyshen tem. More thiu i ngon dreqit; qa I kishe pas thane
> asajna qe kishe Xhemajli I Bejtushit ska shkolle t'kryme? Meqka e
> thiu't, U i kam krye dy klast e para te msojsi Zijadin n'Kerpimeh edhe
> gjyse medrezje te Haxhi Islami n'Zakute bashke me Cufen e Lemes. E di
> guhen e taljanve shume mire! Kur pat hi taljani I pare e pata msue guhen
> e tyne. Po sbesove, qe t'kallxoi tash U: Per dashnijen tön I dal fer
> secilit prosnjak edhe e kapi per qafe si thiun e I bije per toke sikur
> me kane qeni i Abazoviqe. Zemra jem e shkreta po vajto e xhamadanit mu
> jan kput dygmet e spo ka kush mej kep. Shpina mu ka bo zdral se spo ka
> uje n'reke per me la e spo ka as kush me ma ferkue shpinen. Sepetat I
> kam tu abeja e sdi qa mu ka tek edhe ai kur po martohesh mo o Xhemajlo.
> Tash qitja hesapin ti vet bijo, se U e bona temen.
>
> Selam prej Xhemajlit t'Bejtushit
>
> Kerpimeh para zadruges Pajazitit
>
> p.s. livadhet e gata jön tönat pasha buken, se me zore na paten mare
> shkijet


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

20default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:19 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
radhtia


Pas njė martese 45-vjeēare, njė ditė, burri me gruan vendosin qė t’i hapen plotėsisht njėri-tjetrit pėr mėkatet qė kishin bėrė nė rini dhe gjatė martesės.
-E dashur, mė fal, – thotė burri, - por tė kam tradhtuar gjithsej tri herė nė jetėn time.
-Ne pėr tė falur jemi kėtu duke u rrėfyer sot, - ia kthen gruaja. - Por mė thuaj me kė ma paske dredhur?
-Tė tria herėt me gruan e komandantit. Po ti, a ma ke dredhur ndonjėherė shpirt? - e pyet ai.
-Edhe ti mė fal, ta kam dredhur vetėm dy herė, – pėrgjigjet gruaja.
-Ah, epo mirė. (Tė paktėn unė ia kam dredhur mė shumė, mendon me vete burri). - Veē mė thuaj, me kė ke shkuar ti zemėr?
-Njė herė me komandantin dhe njė herė me ushtrinė...

http://Shqiperia.co.nr

21default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:19 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Plaku dhe vajza


Njė vajzė, sapo hipėn nė autobus, pėrballet me ngacmimet e disa adoleshentėve, ndėrkohė qė njerėzit qėndronin tė ngjeshur pas njėri-tjetrit si sardelet nė konservė. Njė plak, qė ishte ulur, i drejtohet vajzės:
-Eja, bija ime, ulu nė prehrin tim qė tė jesh rehat!
Vajza pranon dhe ulet. Pas pak plaku ndjen njė aromė tė kėndshme qė vinte nga parfumi i vajzės dhe i thotė:
-Moj ēupė, mos je gjė parukiere ti?
-Po xhaxha, por mė thuaj nga e gjete?
-Po ja, tė mbajnė flokėt erė tė mirė prandaj...
-Mė fal, xhaxha, tė tė bėj dhe unė njė pyetje? – ia kthen vajza.
-Po, patjetėr, – thotė plaku.
-Mos ke punuar gjė mekanik kur ke qenė i ri ti?
-Po, - pėrgjigjet plaku dhe e pyet i habitur: - Si e gjete?
- Po ja... ky kriku yt ngrika mirė...

http://Shqiperia.co.nr

22default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:19 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Shkon njė djalė te njė kasap dhe i thotė:
-Xhaxhi kasapi, a ke ēamēakiza me kanellė?
-Jo – i thotė ai, - kam vetėm mish...
Tė nesėrmen djali shkon prapė te kasapi.
-Xhaxhi kasapi, a ke ēamēakiza me kanellė?
-Joo ore, tė thashė njėherė qė shes mish e mos mė thuaj mė se e shikon atė sharrėn aty? Do ta pres gjuhėn si tė kecit...
Ditėn tjetėr, djali shkon prapė te kasapi dhe i thotė:
-Xhaxhi kasapi, ku e ke atė sharrėn?
-U prish dhe e kam ēuar tė rregullohet...
-Epo mirė, a ke ēamēakiza me kanellė?

http://Shqiperia.co.nr

23default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:19 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Nje dite nje fshatar shkon te bleje nje lope. Rruges, teksa kthehej per ne shtepi, ai takon nje shokun e vet dhe i thote:
-Kam blere nje lope, byrazer.
-Mire, po ku do ta mbash? – e pyet shoku.
-Poshte krevatit, byrazer.
Shoku serish e pyet:
-Po me eren e keqe si do t’ia besh?
Dhe fshatari qe ia kthen:
-S’ka gje, do te mesohet...”

http://Shqiperia.co.nr

24default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:20 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Djali i beut ēdo mėngjes dilte nė fshat dhe kur pėrballej me qerosin i thoshte: “O qeros, o qeros”. Njė ditė, qerosi, i mėrzitur siē ishte, nuk i mban dot nervat dhe i hyn nė dru djalit tė beut. Pas kėsaj ngjarjeje, djali i beut e hedh nė gjyq qerosin dhe tė dy shkojnė para gjykatėsit. E para nis akuza, e cila kėrkon dėnimin e qerosit pėr dhunimin e djalit tė beut. Nė fund, fjalėn e merr qerosi pėr t’u mbrojtur.
- Zoti gjykatės... – thotė ai.
- Po, - ia kthen gjykatėsi.
- Zoti gjykatės, - thotė qerosi dhe hesht.
- Poo, – pėrgjigjet gjykatėsi.
- Zoti gjykatės, – thotė qerosi dhe sėrish hesht.
- Fol, i pandehur!
- Zoti gjykatės... – i thotė prapė qerosi pa shtuar asnjė fjalė tjetėr.
- Ore do tė flasėsh ti, apo tė tė rras brenda sa tė kalbesh, – i thotė gjykatėsi i irrituar.
Dhe qerosi qė mė nė fund flet:
- Unė i shkreti katėr herė ju thashė zoti gjykatės dhe ju u bėtė keq, mendo tė dėgjosh pėrditė djalin e beut, “O qeros, o qeros”...

http://Shqiperia.co.nr

25default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:20 pm

X

avatar
WebMaster
WebMaster
Shkon Sali Berisha nė Amerikė pėr tė takuar Bill Klintonin. Por qė tė takoje presidentin Klinton, duhej pa tjetėr tė gjeje mė parė nėse papagalli qė qėndronte nė paradhomėn e Shtėpisė sė Bardhė ishte femėr apo mashkull. Kishin provuar shumė presidentė tė tjerė ta gjenin, por pak prej tyre ia kishin dalė mbanė. Vjen sekretari i Klintonit dhe pyet Berishėn:
- Ēfarė seksi ka papagalli?
- Asht mashkull, padyshim, – ia kthen Berisha.
- Nga e gjete qė ėshtė mashkull?
- Po sepse i fola pėr politikė dhe mė tha “...mos mė ēaj mė trapin...”

http://Shqiperia.co.nr

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi