Shqiperia.co.nr Albanian Community
Pershendetje!
Shqiperia.Co.Nr Albanian Community ju ofron shum informacione, tema, diskutime, video e gjithcka tjeter... Faleminderit qe na vizituat, kalofshi sa me kendshem ne shoqerin e antareve te tjere te forumit!
Shqiperia.co.nr Albanian Community

Mire se vini Vizitor .! Sot Fri Apr 27, 2018 9:19 am


You are not connected. Please login or register

Gazmore

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 3 e 3]

51default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:35 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Berisha dhe Hajduti i Bagdadit
(nga AFP dhe "Punch")


Bagdad, 21 dhjetor 2005

Kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha gjendet sot nė Irak. Burime pranė kryeministrisė njoftojnė se Berisha ka zhvilluar takime me forcat komando tė Shqipėrisė nė Tikrit, me kryeadministratorin e OKB nė Irak, si dhe me simpatizantė tė shumtė tė PD nė njė tubim qė u mbajt nė zonėn e gjelbėr. Televizioni Al-Jazeera transmetoi live deklaratėn pėrshėndetėse tė Berishės, drejtuar paraardhėsit tė tij Nano, i cili gjithashtu gjendet nė Irak.

Megjithėse pjesa dėrrmuese e gazetarėve irakenė nuk dinė shqip, klithma e Berishės: "erdha tė tė kap, o hajduti i Bagdadit", shkaktoi ilaritet dhe duartrokitje ndėr tė pranishmit. I nxitur nga brohoritjet dhe ovacionet e popullatės, kryeministri shqiptar tha se gjatė 1001 netėve tė para tė qeverisjes ndėrkombėtare nė Irak, janė arritur suksese tė prekshme pėr tė gjithė toskėt dhe gegėt (disa ditė mė vonė sekretari privat i Kryeministrit sqaroi se Berisha u referohej shiitėve dhe sunitėve)

Nė vijim tė fjalimit tė tij entuziazmues, Berisha premtoi mė shumė tė drejta pėr minoritetin kurd, pėr tė cilin kėrkoi pavarėsi tė kushtėzuar. Berisha informoi tė pranishmit se problemi i mbikalimeve tė paligjshme qė rrethojnė Bagdadin do tė zgjidhej shumė shpejt me ndihmėn e aviacionit ushtarak amerikan. "Do t'i bombardojmė simbolet e korrupsionit" u shpreh ai. Berisha premtoi internet pėr tė gjitha shkollat e ciklit tė ulėt dhe tė mesėm nė Irak, duke deklaruar se "interneti ėshtė dorė me njė kundėr analfabetizmit". Berisha shtoi: "Mungesa e mėsuesve, ndėrtesave tė shkollave, bankave, xhamave dhe vogėlsirave tė tjera tė kėtij lloji do tė kapėrcehet nėpėrmjet kalimit nga feudalizmi nė epokėn dixhitale". Berisha tha: "Pėrse duhet tė shkojė njė mėsues filloreje nė Tikrit, nėse mėsimet mund tė jepen shumė mirė nga Beogra...mė falni, nga Bagdadi?" Situata e rėndė energjitike u trajtua gjerėsisht nga Berisha: "Iraku ka burime natyrore tė dorės sė parė, sidomos naftė me shumicė, por unė
mendoj tė pėrqendrohemi tek dhėnia me koncesion e hidrocentraleve".

Berisha u shpreh nė favor tė kthimit dhe rikompensimit tė pronave pėr pronarėt e ligjshėm. Si metodėn mė tė pagabueshme pėr tė arritur kėtė, ai sugjeroi shortin: "Shorti ėshtė mė i ndershėm se pokeri", u shpreh ai, "megjithatė, nėse dėshironi, mund tė hedhim sėrish nė pėrdorim letrėn me vrimė".

Nė vijim tė strategjisė pėr zhvillimin turistik tė Irakut, Berisha shpalosi vlerat e veēanta tė mikpritjes dhe bujarisė irakene. Ai tha se Iraku po bėhet nga dita nė ditė njė vend gjithnjė e mė tėrheqės pėr kamikazėt nga mbarė bota. "Turizmi i kamikazėve jep 94% tė tė ardhurave tė sektorit hotelier nė Shqi..rak. Mos ta harrojmė dimensionin njerėzor! Para sė gjithash kamikazet janė njerėz. Duhet tu ofrojmė atyre tė gjitha lehtėsitė, ushtarė amerikanė dhe objektiva civilė kemi me bollėk" u shpreh Berisha.

"Iraku mund tė zhvillohet vetėm me qeveri nė dietė" vijoi Berisha fjalimin e tij: "Ali Babai kishte 40 kėshilltarė. Unė kam vetėm 19". Dhe shtoi: "Nė vitin 2005 unė do tė pėrgjysmoj akcizėn mbi shitjen e tapeteve fluturues".
Ulja e taksave pėr tapetėt fluturues qėlloi drejt e nė zemrėn e publikut tė munduar iraken. Nė shenjė mirėnjohjeje dhe respekti, dy nėna sunite i dhuruan kryeministrit shqiptar njė shami dore dhe njė ibrik tė punuar me lėkurė qeni.

Vizita e kryeministrit shqiptar u pėrmbyll me njė koktejl festiv nė gjirin e komandove shqiptarė nė Irak. Gjatė bisedave me personelin ushtarak, kryeministri pati rastin tė vėrejė se kontingjentin shqiptar e kishin zėnė pleshtat. "Kėta pleshta", tha kryeministri, "thithin gjakun e taksapaguesit shqiptar. Por taksapaguesi shqiptar nuk ju solli kėtu qė tė luftoni me pleshtat." Pyetjes sė komandantit tė pėrgjithshėm tė misionit ushtarak shqiptar nė Irak lidhur me njė zgjidhje tė mundshme tė kėtij problemi, Berisha iu pėrgjigj thatė: "Vazhdo tė kruhesh."

Nė pėrfundim tė vizitės sė tij nė Irak, Berisha i nxorri sytė stjuardesės sė Kuwaitian Airlines nėpėrmjet pėrshėndetjes sė tij triumfale me dy gishta, si dhe la t'i shpėtojė nga duart njė foshnjė kurd qė ia kishin dhėnė pėr ta puthur.

"Ngrijeni nga toka atė fėmijė", mėsohet tė kenė qenė fjalėt e fundit tė Berishės, "Zoti ju bekoft".


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

52default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:35 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Obobo virgjėria!...


Natėn e parė tė martesės, vajza merr njė kuti duhani sepse kishte dėgjuar qė kur zhvirgjėrohesh kėrcet diēka dhe ajo nuk ishte e virgjėr. Kėshtu, pasi vė kutinė e duhanit nėn vithe, shtrihet nė shtrat dhe pret dhėndrin. Kur djali arrin pikun, ajo e mbyll me forcė kutinė e duhanit dhe thėrret:
-Obobo, iku virgjėria!
Dhe djali ia kthen:
-Le virgjėria, po mjerė hallatet e mia qė i zuri kutia…

Polici

Njė polic, gjatė shėrbimit po shkruante emrin e tij me urinėn e vet dhe pėr dreq te dy germat e fundit i mbaron urina. Ai thėrret shefin pėr ndihmė:
- Tė lutem shef, m’i mbaro kėto dy germat e fundit se mė mbeti fiksim.
- Mirė, – ia kthen shefi, por mbaje ti me dorė qė tė mos ndryshojė shkrimi...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

53default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:35 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Operacioni-autopsia


Nė momentin kur njė kirurg i ri del nga salla e operacionit, drejtori i spitalit e ndalon dhe i interesuar e pyet:
- Hė koleg, si tė shkoi operacioni?
- Operacioni?! – habitet kirurgu i ri.
- Uaa, unė mendova se ishte autopsi!

Bjondja seksi

Bjondja bėn dashuri me njė mashkull. Pas seksit, ajo e pyet:
- Pėrdore prezervativ?
- Jo.
- Mos je me SIDA?
- Jo, nuk jam.
- Shumė mirė, u frikėsova mos e merrja edhe njė herė!

Policėt

Bisedojnė dy policė. I pari thotė:
- Para disa ditėsh bleva njė furēė pėr WC-nė.
- E mirė ishte? – pyet tjetri.
- Po ē’tė tė them, mė shumė mė pėlqente letra.

Shoferi i arsyeshėm

Pyet gjykatėsi njė shofer:
- Si mundėt tė shtypnit 52 persona?
- Nuk mė funksionuan frenat.
- Po a nuk mund tė ktheheshit majtas ose djathtas?
- Po, si nuk munda? Nė anėn e majtė ishin dy njerėz, nė tė djathtė nė stacionin e autobusit 50 tė tjerė. Mendova, mė mirė tė shtypja ata tė dy se 50. Kur shtypa tė parin, ky i dyti, njė idiot, vrapoi nė mesin e atyre 50!


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

54default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:35 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Pulat


Takohen nė njė stacion treni njė plak gjirokastrit dhe njė plak vlonjat. Pasi ishin nė njė moshė, zėnė muhabet me njėri-tjetrin.
Natyrisht, qė dashur pa dashur, biseda do tė kalonte te puna e pėrditshme e fshatarit, bujqėsia, blegtoria, tė mbjellat, tė korrat, sėmundjet, humbjet e fitimet...
-Unė kam njė racė pule qė po nuk e bėri vezėn qė tė kushtojė 15 lekė, ia heq kokėn fare..., – thotė gjirokastriti.
- Ndėrsa unė i kam pulat qė e bėjnė vezėn 12 lekė, – pėrgjigjet vlonjati.
-Po pse nuk e zhvillon racėn e pulave e ta zgjedhėsh racėn si e imja? – i thotė gjirokastriti si pa tė keq, por duke ndier krenari nė vetvete.
Dhe plaku lab ia kthen:
-Ik ore vėlla, mė lėr rehat se nuk e gris b... pėr 3 lekė mė tepėr pula ime...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

55default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:36 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Fshatarėt dhe ujku


Prej disa kohėsh, nė njė fshat malor kishte dalė njė ujk qė vėrtitej mbrėmjeve tė vona dhe hante ato pak lopė qė kishin fshatarėt. Fshatarėt e shqetėsuar i luten burrit qė mbahej si mė i forti i fshatit qė t’i ndihmonte.
- Mirė, – thotė ai, por do tė mė jepni njė lėkurė lope qė tė maskohem si lopė dhe kur tė mė afrohet, ta kap ujkun.
Fshatarėt ia japin lėkurėn e lopės dhe i premtojnė trimit njė shpėrblim tė majmė nėse i shpėton nga halli i madh qė u kishte rėnė. Shkojnė fshatarėt mėngjesin tjetėr nė fushė qė tė takojnė trimin pėr ta pyetur se si i kishte shkuar gjuetia.
- Hė more trim, a e zure ujkun?
- Jo, ujkun nuk e zura dot, po mė thoni, kush ishte ai qė e kishte harruar demin tė zgjidhur mbrėmė?


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

56default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:36 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Sigurimi i jetės


Njė plak 97 vjeē shkon nė njė zyrė sigurimesh.
-Pėrshėndetje. Dua tė bėj siguracion pėr jetėn.
-Ē’thua gjysh! Siguracion pėr jetėn? Sa vjeē je?
- 97, - i thotė plaku.
Nėpunėsi, qė gati sa nuk ēmendet, e pyet sėrish:
-Seriozisht e ke? Ē’tė duhet ty siguracioni?
-Po ja, do tė shkoj me babanė jashtė shtetit. Dhe menduam tė jemi tė siguruar, se nuk i dihet...
Nėpunėsi, qė zė kokėn me duar:
-Sa vjeē ėshtė baba yt?
-130 mbush vitin tjetėr.
-E ēfarė do tė bėni jashtė shtetit?
-Do tė shkojmė tė vizitojmė gjyshin.
Nėpunėsi:
-Tallesh me mua? E sa vjeē ėshtė gjyshi yt?
-147-vjeēar.
-Po mirė, me ē’rast do ta vizitoni?
-Po ja, u divorcua nga gruaja dhe do tė martohet prapė. Nė fakt ai nuk do, por e detyrojnė prindėrit...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

57default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:36 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Ėmbėlsira


Njė djalė gjirokastrit shpallet si mė i miri i rrethit nė njė olimpiadė dhe i gėzuar shkon t’ia japė lajmin familjes. I ati, sapo e dėgjon, pėr t’ia shpėrblyer djalit kėtė arritje, i thotė:
-Hajde tė keqen babi se do tė shpie nė pastiēerinė mė tė mirė tė vendit... qė tė shikosh dhe ti si hanė tė tjerėt ėmbėlsira.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

58default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:36 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Meti

Dy ushtarė kishin dalė nėpėr fshat gjatė pushimit dhe duke ecur shikojnė nė njė kopsht njė pemė plot me mana tė kuqe flakė.
Ngjiten ushtarėt sipėr dhe nisin tė hanė mana derisa vjen plaka e u bėrtet. Njėri prej tyre hidhet poshtė dhe ikėn me vrap, ndėrkohė qė plaku nis ta ndjekė nga pas me bastun. Ushtari tjetėr, sikur mos kishte ndodhur gjė, vazhdonte tė hante mana i qetė. Nė atė moment del jashtė plaka.
-Zbrit ore nga mani, – i thotė.
-Ik oj plakė, mė lėr rehat se po zbrita do tė tė bėj zbor, - ia kthen ushtari.
-Zbrit ore maskara, - shfryn plaka.
Ushtari zbret dhe i nevrikosur e zė plakėn dhe e pėrdhunon.
Kur ishte duke ikur plaka pyet:
-Si e ke emrin?
-Meti.
Dhe plaka duke kėnduar i thotė:
-Met o Met, kisha 40 vjet pa e ndjerė kėtė lezet, eja prapė nesėr mbrėma, tė hash mana ti te nėna...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

59default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:37 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Kanarina


Njė njeri i jep nė autostradė me shpejtėsi maksimale motorit tė tij. Ai ėshtė aq i ēmendur, sa nuk mban as kokore. Papritur diēka vjen drejt tij dhe i pėrplaset duke e goditur nė kokė. Habitet miku, ndalon djathtas motorin dhe shikon se kishte goditur njė kanarinė. E merr zogun e gjorė pėr ta varrosur, por pak minuta mė pas shikon se ai nuk kishte ngordhur ende. Ai e merr kanarinėn dhe e ēon nė shtėpi pėr ta mjekuar. Pasi ia bėn tė gjitha shėrbimet e nevojshme kanarinės, ai e mbyll nė kafaz. Ikin disa orė dhe kanarina mė nė fund zgjohet. Ajo shikon se ishte e rrethuar me hekura, mbulon fytyrėn me krahėt e saj dhe thotė me vete:
-Bobo, e paskam vrarė tė shkretin...!


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

60default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:37 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Shqiptari te Zoti


Amerikani, anglezi dhe shqiptari, krejt rastėsisht takojnė Zotin. E pyet i pari amerikani Zotin:
-Kur do tė bėhet Amerika pa varfėri, pa frikė dhe shtet qė tė jetojė nė paqe?
-Pėr 30 vjet, – i thotė Zoti.
Amerikani, nga dėshpėrimi, vret veten.
I dyti pyet anglezi:
-Kur do tė bėhet Anglia mė mirė seē ėshtė sot?
-Pas 50 vjetėsh.
Edhe anglezi vret veten.
I vjen radha shqiptarit:
-Kur do tė bėhet njė ditė Shqipėria si gjithė Europa?
Zoti vret veten...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

61default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:37 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Ishin tre piratė qė po udhėtonin nė njė anije. Anija pėrplaset me njė shkėmb tė madh dhe fundoset. Tė tre piratėt me not arrijnė nė njė ishull. Atje takojnė disa indianė. Indianėt e inatosur i ēojnė piratėt te mbreti i madh. Tė tre piratėt nisėn t’i luteshin e t’i pėrgjėroheshin mbretit qė tė mos i vriste.
-Mirė, - u thotė ai, - po ju jap dy rrugėzgjidhje dhe vendoseni vetė se ēfarė do tė bėni. Zgjidhni, nėse doni qė t’ju vrasim duke ju qėlluar me gurė, ose pranoni qė tė bėni seks me 30 burrat e fisit tonė, tė cilėve u kanė vdekur gratė vitet e fundit.
Pasi mendohen mirė piratėt vendosėn se jeta ishte e shtrenjtė.
- Nė djall tė vejė nderi, se mos do ta marrė vesh njeri, - thotė njėri prej tyre.
Shokėt pohojnė me kokė.
Tė tre i ēojnė sėrish te mbreti dhe ai qė prapė i pyet:
- Hė, a vendosėt se ēfarė do tė bėjmė me ju?
- Po, - i thonė piratėt. – Nuk duam tė na vrisni me gurė. Pranojmė qė tė bėjmė seks me 30 burrat e fisit tuaj.
- Mirė, - thotė mbreti. - Trima, pėrdhunojini derisa tė vdesin...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

62default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:38 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
-Aloooo! Aty ėshtė Lili?
-Po, ėshtė duke bėrė banjo.
-Po bėn banjo?! Mė fal se kam ngatėrruar numrin...

Gruaja e komshiut

-Jot shoqe shan e thėrret, grindet me gjithė pallatin, tė mėdhenj e tė vegjėl, fėmijė e pleq... Si e duron kėshtu, more derėzi?!...
-Kjo qė thua ti nuk ėshtė gjė fare, nuk e ke dėgjuar kur ajo ėshtė nė qejf dhe nis e kėndon.

Lajmet

Beni:
-Turi, sot kam lajme tė mira dhe tė kėqija pėr ty, cilat do qė tė dėgjosh tė parat?
Turi:
-Nė fillim mė thuaj tė kėqijat.
Beni:
-Tė kėqijat janė se nuk ka lajme tė mira...


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

63default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:38 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Njė shqiptar shkon nė njė disko me njė bluzė nė tė cilėn shkruhej: “Turqit kanė tre probleme kryesore...”. Njė turk e shikon rastėsisht dhe i nxehur e pyet arnautin nėse ai vetė kishte ndonjė problem.
Shqiptari, duke ruajtur qetėsinė, i pėrgjigjet:
-Problemi i parė qė keni ju turqit ėshtė se nxeheni kot pėr ēdo vogėlsi.
Turkut, nga inati, i vinte qė ta hante me dhėmbė shqiptarin dhe del jashtė diskos duke e pritur bashkė me njė shok. Kur shqiptari del pėrjashta, tė dy turqit nisin t’i bėrtasin dhe ky qė u thotė:
-Problemi juaj i dytė ėshtė jo vetėm qė nuk dini ta zgjidhni njė problem vetėm, por edhe bėrtisni e ēirreni kot sė koti...
-Po tani, cili ėshtė problemi ynė i fundit? – ia kthejnė turqit shqiptarit duke e kėrcėnuar me disa thika tė mėdha qė i kishin fshehur nėpėr xhepa.
-Problemi juaj i tretė ėshtė se shkoni me thika atje ku bėhet luftė me armė zjarri..., – thotė ai dhe nxjerr pistoletėn.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

64default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:38 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Njė burrė 50-vjeēar kthehet nė shtėpi dhe i thotė sė shoqes:
-Grua, sot isha te mjeku pėr vizitėn e invaliditetit, dhe sa shkova aty, ai mė tha tė heq xhaketėn, pastaj kėmishėn, pastaj kanotierėn...
-E pastaj? - pyet gruaja
-Lakuriq deri nė brez. Mjeku me njė tė parė mė jep 30 pėr qind invaliditet.
Gruaja shikon nga i shoqi dhe i thotė:
-Tė kishe heq dhe tė mbathurat more burrė i dheut se do tė kishte dhėnė me siguri edhe njė shoqėrues......


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

65default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:38 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Njė fshatar shkon te dentisti pasi kishte njė muaj qė nuk flinte nga njė dhėmballė e prishur. Dentisti nuk ndodhej aty pėr momentin dhe asistenti i tij merr guximin dhe e ul fshatarin pėr t’i shėrbyer vetė. Nė vend qė t’i hiqte dhėmballėn e prishur, asistenti i dentistit i heq gabimisht fshatarit edhe njė dhėmb tė mirė. Fshatari i revoltuar dhe indinjuar nė kulm i kthehet asistentit tė dentistit:
-Si ma hoqe dhėmbin e mirė?!...
-Pusho, - ia kthen ai, se mos tė dėgjon ustai dhe pastaj do paguash pėr tė dyja qė t’i hoqa.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

66default Re: Gazmore prej Thu May 15, 2008 12:39 pm

DeViL

avatar
Network Administrator
Network Administrator
Njė hajdut del nė treg siē bėnte pėrditė pėr tė nxjerrė bukėn e familjes me zanatin e tij. Pasi vėrtitet gjithė ditėn e ditės mė nė fund arrin tė vjedhė njė palė pantallona te njė shitės. Gjatė rrugės kur po kthehej nė shtėpi me autobus, ēantėn ku kishte futur pantallonat, papritur ia vjedhin. Shkon i mėrzitur dhe e shoqja qė e pyet:
-Ē’ke kėshtu mor’ burrė? Nuk tė ka ecur mirė puna sot?
-Jo jo, grua. Puna mirė eci, por e shita mallin me ēmimin qė e bleva.


_________________
Nėse dikush me copė akulli ne dorė arrin ne diell dhe shkruan emrin tėnd... vetėm atėher do tė besoj se tė don mė shum se unė..!!
http://Shqiperia.co.nr

67default Re: Gazmore prej Sun Sep 21, 2008 12:38 am

lolita agjentja dallavere

avatar
Antare i kompletuar
Antare i kompletuar
Gjykatėsi: "Sa vjeē jeni?"
I akuzuari: "Njėzet e dy."
Gjykatėsi: "Kėtė na thoni ka dhjetė vjet."
I akuzuari: "Ėshtė e vėrtetė, zotėri. Unė nuk jam njeri qė sot e thotė njėrėn kurse nesėr tjetrėn."

68default Re: Gazmore prej Sun Sep 21, 2008 12:39 am

lolita agjentja dallavere

avatar
Antare i kompletuar
Antare i kompletuar
Nė njė spital tė ēmendurish, mjekėt po bėnin njė test pėr tė parė nėse ka ndonjė tė shėruar ndėrmjet tyre. Tė gjithė pacientėt bėnin sikur po hanin ushqim me pjata bosh. Vetėm njėri nga ata nuk po hante. Mjekėt duke menduar se e gjetėn njė pacient tė shėruar i afrohen dhe e pyesin:

"Po ti pse nuk po han?"

Pacienti i pėrgjigjet:

"Po pres tė ftohet gjella..."

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 3 e 3]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi